| yoNicole13 a întrebat:

Am inca o intrebare :d... ce sa fac sa nu mi se mai rupa unghiile? Cum imi cresc cum se rup. Ultima data (inainte sa le tai acum vreo saptamana) mi-au crescut mari si frumoase si m-au tinut vreo 2 saptamani dupa care tot cate una a inceput sa se rupa crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei ceva pastilute cumpara niste ulei de ricinthinking sau daca nu bea lapte mult si mananca oua! macaur 2 la o saptamana daca nu mai multehappy dar du-te la farmacie si o sa iti dea niste calciu cu vitamina D3 sau un supliment alimentar.:* baftahappy asa pateam si eu.dar dupa ce mi-a cumparat mama calciu cu D3 nu mai am probleme:* bafta!

6 răspunsuri:
| nobody88 a răspuns:

Du-te la medicul de familie si cere-i sfatul sau ai putea sa iei o varianta mai scurta, du-te la farmacie si explica-i problema ta farmacistului/tei si o sa iti recomande niste vitamine sau un supliment alimentar care va oferi organismului tau elementele necesare pentru a nu mai patii asa ceva ^_^ succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc de funda!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia vitamine de la a-z.
Evita oja ceva luni bune.
Foloseste tratamente de intarire.
Nu iti tine unghiile in apa fara lac protector, si nu le tine mult.
Evita pilele din metal pentru ca sunt prea dure.
Taieti unghiile dupa ce ai facut baie pentru ca sunt moi si atunci nu sunt sanse sa se exfolieze.

| yoNicole13 explică (pentru anonim_4396):

Daca as mai avea o funda ti-as da si tie. Rapunsul tau si cel care a primit funda chiar ajuta. Multumesc! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru yoNicole13):

Nu e vorba de funde aici draga mea, e vorba de ajutor neconditionat.

| yoNicole13 explică (pentru anonim_4396):

Stiu, de-asta am spus ca raspunsul tau ajuta. happy