| Addaa1998 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Cum se fac unghiile acelea cu ziar, spirt si modele chiar nu stiu nimic! Am vazut la mai multe fete dar tot nu am inteles cum se face asta! Am incercat si nu merge dispare se sterge si ramane urma! Nu am idee nici cum se sterge daca mi-ar iesii! Va rog frumos sa ma ajutati!

Mersi Beacoup

7 răspunsuri:
| Roxyy16 a răspuns:

Ceau...e destul de simplu.
Dai un strat de oja mata pe unghii si lasi sa se usuce. Apoi iei ziar si il umezesti in spirt si lipesti pe unghie. Dupa ce se usuca, dezlipesti ziarul si indepartezi impuritatiile. Apoi, te dai cu un strat de lac transparent si voila! happy Bafta si have fun!

| Addaa1998 explică (pentru Roxyy16):

Mersi Mult! Am sa incerc!

| Addaa1998 explică (pentru Roxyy16):

Se poate si cu o bucata de foaie sau coperta unui caiet(am cu floricele si sunt tare dragute )oare se poate?

| aryana1991 a răspuns (pentru Roxyy16):

Avcand in vedere ca te pricepi te intreb daca pot folosi altceva in loc de spirt? multumesc

| Roxyy16 a răspuns:

Da. Merge si asa, dar si din reviste...

| Roxyy16 a răspuns:

Eu am incercat doar cu spirt...nu stiu alte solutii.