| Popescu1Andrei2 a întrebat:

Am niste semne de mama, nu foarte mari si as vrea sa le operez ca sa nu le mai am, mi-ar ramane cicatrici?

Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Trebuie sa stii ca medicina nu este stiinta exacta. Exista intotdeauna un risc, chiar si la cele mai banale interventii chirurgicale. Prin urmare exista un oarece risc sa ramai cu semne care sa iti placa mai putin decat cele pe care le ai deja daca incerci indepartarea lor... Cel mai bine mergi totusi la o consultatie la medic si te lamureste ce variante ai si care sunt riscurile happy

5 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Ce fel de semne ai? De la ce? Cicatrici? Alunite? Semne din nastere?

| Popescu1Andrei2 explică (pentru PeFuga):

Semne de nastere

| Popescu1Andrei2 explică (pentru PeFuga):

Semne din nastere si alunite

| PeFuga a răspuns (pentru Popescu1Andrei2):

Trebuie sa stii ca medicina nu este stiinta exacta. Exista intotdeauna un risc, chiar si la cele mai banale interventii chirurgicale. Prin urmare exista un oarece risc sa ramai cu semne care sa iti placa mai putin decat cele pe care le ai deja daca incerci indepartarea lor... Cel mai bine mergi totusi la o consultatie la medic si te lamureste ce variante ai si care sunt riscurile happy

| PeFuga a răspuns:

Sincer mai bine le lasi acolo pentru ca iti dau un farmec aparte. Sunt mai interesante decât tatuajele... Însă daca ai alunite anormal de mari, mergi la un dermatolog sa vada daca nu sunt cancerigene, caz in care se impune sa le indepartezi.

| RoxyWentz a răspuns:

Daca nu vrei sa-ti ramana cicatrici.ii spui doctorului si el iti poate recomanda o crema pentru a nu mai avea cicatrici.