| Krs123153 a întrebat:

am multe alunite pe fata si as vrea sa scap de ele. M ar interesa cat costa sa le scot sibdaca vor ramane cicatrici dupa. Nu sunt mari insa sunt multe si ma deranjeaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cosmin4Fit a răspuns:

Operatiile acestea sunt destul de costisitoare, in general poate chiar la ordinul miilor de euro, dupa caz. Estimez undeva la 100 de euro per alunita.

Confirm acum cu acest link preturile.

http://www.estetico.ro/general/preturi.html#Alte_operatii

Din pacate acest doctor nu le extirpeaza cu laser, poti citi aici mai multe, zice ca nu e bine:

http://www.estetico.ro/alte-operatii/excizia-alunitelor.html

Ca idee, cicatrici raman, dar se pot corecta cu laser dupa.

Trebuie sa-ti intelegi foarte bine riscurile inainte de a lua aceasta decizie.

Mergi mai intai la un medic chirurg plastician si te va ghida el in directia potrivita. Spune-i ca nu esti sigura, nu ca esti disperata, multi incearca doar sa-ti ia banii si nu isi dau interesul prea mult.

Succes!