| FreeAndWild a întrebat:

Am o problema! La varsta de 6-7 ani cand incepusera sa imi dea dintii din fata am cazut si m-am lovit intr-o vitrina! Astfel, unul din ei s-a spart. Pe deasupra mai sunt si strambi (bineinteles ca nu este aceiasi cauza). As dori sa primesc sfaturi in legatura cu ce as putea sa le fac in asa fel incat aspectul lor sa fie mai frumos! Multumesc happy

2 răspunsuri:
| Camelisa a răspuns:

Da,sunt de aceiasi parere.Cel mai bine ar fi sa mergi la dentist iti va recomanda un aparat dentar,NU trebuie sa te simti naspa doar pentru ca ai aparat dentat (mie una imi plac persoanele cu aparat dendar, cu siguranta sa aiba grija, sa il curete s.a )
Iar dintele spart se poate repara, o sa treci prin multe sedinte la medicul dentist dar merita.
Fara frica, gandeste-te la rezultatul final.
Numai bine.

| VivianneMnt a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la dentist. Probabil iti va recomanda un aparat dentar, dar nu ai de ce sa iti faci griji, pentru ca in zilele noastre exista tot felul de modele si culori si in plus este "la moda". Cat despre dintele spart, am o prietena care a avut aceeasi problema si a fost la dentist si i l-a reparat.