| ihacoswhy a întrebat:

Am parul aspru, tuns in scari si abia il mai pieptan (ma spal si cu balsam si cu sampon).
Ce masca de par sau orice altceva as putea folosi ca sa fie mai moale si mai fin?

8 răspunsuri:
| Porttocalaaa a răspuns:

Incearca cu sampoane cu extract de masline sau cu produse naturiste pe baza de urzica.Sau cu un tratament corespunzator dupa fiecare baie, taparea cu masca de par Kalos, dupa fiecare spalare tinand 10-20 de minute tratamentul pe varfurile de par apoi clatirea cu apa calduta varfurile parului si nu uita nu-ti mai usca parul cu feonul il usuca si-l degradeaza si fii atenta cu pieptanatul de la radacina usor spre varfuri cu finete fara a-l rupe. FUNDA? big grin

| ihacoswhy explică (pentru Porttocalaaa):

Chiar asa buna e masca asta de la Kallos ca am auzit peste tot de ea

| Porttocalaaa a răspuns (pentru ihacoswhy):

Http://cossaoriflame.wordpress.com/......la-kallos/ poti citi aici cate ceva...dar iti spun ca am incercat-o si este destul de eficienta, incearca, dar vezi mai intai cu ce ti se potriveste pentru ca este o gama intreaga, sper ca te-am ajutat.

| ihacoswhy explică (pentru Porttocalaaa):

Merciiii mult:*** LY

| FightLoveHope a răspuns:

Iti recomand masca de par Placenta de la Kallos, in primul rand. Daca ai parul atat de uscat, poti sa o tii in jur de 10 minute si sa o aplici pe intreaga suprafata a parului, inclusiv pe scalp pentru ca il va hidrata.
In al doilea rand, poti incerca si serul de la Avon, Advanced Tehniques cu ulei de argan, dar nu folosi mai mult de 2-3 pompite pentru ca iti va lasa parul unsuros si aplica-l de la jumatatea parului in jos.
Cele doua il vor descurca si il vor lasa stralucitor. Mai poti incerca masti de par naturiste, de la Plafar si poti intreba, de asemenea, la o farmacie de un sampon si un balsam adecvate tipului tau de par.
Sper ca te-am ajutat!

| ihacoswhy explică (pentru FightLoveHope):

Chiar asa buna e masca asta de la Kallos ca am auzit peste tot de eahappy Cred ca o sa incerc la Plafar ca nu prea sunt sigura in masti, adica poate sa se intample oricelaughing(caderea parului de ex)

| FightLoveHope a răspuns (pentru ihacoswhy):

Eu iti vorbesc din prpria experienta. Nu am folosit nimic in afara de sampon pentru par o buna perioada (balsamul imi ingrasa foarte mult parul), apoi am inceput cu Placenta si am ramas cu gura cascata.
Ai dreptate, mai intai incearca la Plafar, mastile pot actiona diferit de la persoana la persoana si macar stii ca acolo toate sunt naturale.

| ihacoswhy explică (pentru FightLoveHope):

MUltumeskdevil :**