| LittleRose a întrebat:

Am parul decolorat si vopsit.De indreptat nu il mai indrept de un an si imi cade foarte rau. Ce sa fac? Help!

Răspuns Câştigător
| Hinata a răspuns:

Ia sampon de la plafar cu gincobilova pentru regenerare si dupa cate spalari o sati treaca.

3 răspunsuri:
| BeautyTeacher a răspuns:

Stai linistita, se poate rezolva.In primul rand tundeti-l cat mai scurt.
Apoi nu ti-l mai vopsi,decolora,indrepta sau increti cu niciun fel de aparat pentru ca ti se arde parul foarte rau.
Nu mai folosi produse pentru par cum ar fi ceara,fixativ,spuma.
Cel mai important, nu-l chinui cand e ud! Dupa ce te speli pe cap, infasoara-l intr-un prosop si asteapta sa se usuce natural.Nu trebuie sa il usuci cu phoeonul,arde foarte tare parul,nu trebuie sa il piepteni ud!(asa faceam eu la o vreme si lasam o peruca in baie)sau sa ii pui produse. Daca vrei sa ti-l aranjezi asteapta pana se usuca.
Apoi, nu il tine strans! Va cadea si mai rau, nimic nu ii face mai tare rau parului decat un elastic care sa il sufoce.
Cand iesi afara pe caldura mare poarta neaparat o palarie.
Inainte de fiecare spalare pe cap fa-ti o masca:aplica ulei de ricin la radacina si ulei de masline amestecat cu un ou si miere de albine spre varfuri.Lasa 30 de min sa actioneze apoi spala-te cu un sampon cu extract din plante(iti recomand sa te duci la farmacie si sa intrebi de un sampon pentru a nu iti mai cadea parul),clateste-te, da-te cu un balsam apoi clateste-te foarte foarte bine cu apa nu prea fierbinte pentru ca ii face rau parului.
Sper ca te-am ajutat, daca te tii de toate aceste sfaturi te asigur ca nu vei mai avea probleme.

| gabriela_7244 a răspuns:

Cred ca mai trebuie printre altele sa-l si tunzi un pic pentru. a se regenera

| ruru_2913 a răspuns:

Sa te dai cu ulei de ricin.se aplica de tot parul se maseaza usor timp de 10 15 minute il lasi 5 ore pe cap. apoi te speli. dupa 1 luna 2 rezultatul e vizibil.firele de par nu sunt despicate, parul nu-ti mai cade.etc.e f bun...propria experienta.>big grin