| JackieSue a întrebat:

Am parul ondulat si vreau sa-mi fac breton...numai ca nu stiu daca mi-ar sta bretonul drept fara sa se onduleze.Si daca mi se onduleaza stiti cumva vreo metoda sa-l fac sa stea drept (de preferabil care nu include placa). Idei de breton ceva big grin?

12 răspunsuri:
| buburuzAndreea a răspuns:

Il poti indrepta cu peria si feonul, dar mai ales ca e vara si mai transpri, nu va sta prea mult timp cum vrei tu. Nu stiu, oare iti poti face un semipermanent? Intreaba la un salon.

| criss:) a răspuns:

Il intinzi cu placa apoi il dai cu fixativ sau gel...cu toate ca va fi km tarestraight face

| Ofiintă a răspuns:

Daca ai parul ondulat si bretonul o sa ti se onduleze cel imi bine ar fi sa folosesti spuma de par nivea pe care o usuci cu uscatorul da rezulatate s-au gel de par in cel mai mic caz daca nu incearca placa de par cat mai lata

| christabell a răspuns:

Daca ai par ondulat, preferabil e sa nu ai breton, dar daca vrei neaparat, indreapta-l cu placa.

| mikella a răspuns:

Salut.cred ca ai putea incerca sa til dai cu cearahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.

Este o metoda, nu am incercat-o dar iti pui bretonul (til speli cu apa cu sare.
Am auzit ca da rezultate.

Bafta

Bybye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indreapta`l cu placa, ori il poti aranja cu o perie rotunda si feon happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am parul destul de ondulat si am si breton (nu drept) si il las natural si sta foarte bine big grin
acum...depinde si de forma fetei tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma si eu ma gandesc sa-mi fac breton dar nu am o problema cu cat de ondulat va sta dor cu faptul ca nu stiu daca o sa ma avantajez aceasta schimbare de look:d... vreau sfaturilaughing

| yoyo_4559 a răspuns:

Buna. Si eu am parul ondulat si am si breton .. breton care nu sta drept decat daca il fac cu placa. Dar e ok, folosesc placa de aproape un an ... ma rog, numai pentru breton si e ok. Daca folosesti si o masca pentru par, nu ai nicio problema in legatura cu "placa arde parul".

| sunny a răspuns:

Mai bine nu-ti face breton, pentru ca la mine e acelasi lucru. poti sa til indrepti cu placa, nu cred ca e mare problema

| Crysis a răspuns:

Nu cred ca ai sanse sa il faci sa stea drept tot timpul... prietena mea il intinde dupa fiecare data atunci cand il usca, si abaga si gel in el...