| MirisabelleX a întrebat:

Am parul saten inchis. Cum pot sa devin saten deschis? Daca ma fac cu garnier blond cenusiu e bine? Ce ar trebui sa folosesc sau ce combinatii de nuante? Precizez ca nu vreau sub nici o forma pudra decoloranta! Va multumesc!

5 răspunsuri:
| piti77 a răspuns:

Este important de stiut daca parul saten inchis este vopsit sau este culoarea ta naturala?

| MirisabelleX explică (pentru piti77):

Este vopsit negru cam de 4 luni si i s-a cam dus negrul.

| piti77 a răspuns (pentru MirisabelleX):

Din pacate daca a fost vopsit nu prea ai cum sa-l deschizi la culoare fara decolorare. dar iti recomand sa mergi la un salon. acolo iti vor face un decapaj care este mai putin agresiv pentru par.

| Maria73dsfd a răspuns (pentru piti77):

Dar daca nuanta naturala este saten inchis si nu a fost vopsit se poate obtine un saten deschis doar prin vopsire, fara decolorare?

| piti77 a răspuns (pentru Maria73dsfd):

Da, in cazul tau se poate, dar sa folosesti un oxidant un pic mai puternic..de ex. 9% in loc de 6%...depinde si de pigmentul parului tau natural..de vopseaua pe care o folosesti, dar sigur se poate deschide cu cateva tonuri un par deschis chiar si fara decolorare