| ddoorriiaannaa a întrebat:

Am puncte negre pe barba si pe nas de cand ma stiu (adica de cand am inceput sa le dau importanta). Cum as putea sa scap de ele?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm,pe vremea mea nu erau creme.Adolescent fiind si neavand creme, faceam baie de abur stand cu capul deasupra unui vas cu ceai de musetel si acoperit cu un prosop. Dupa circa 10 minute mergeam in baie si cu ajtorul unei mine (paste) de pix apasam cu acel orificiu mic pe cosul negru. Si iesea tot,absolut, asa faceam cu toate. Daca vrei, incearca, o sa iti ramana un mic emn pe fata de la tubul de pasta dar in jumatate de ora dispare, se regenereaza pielea.Asa am scapat eu de puncte negre.Ca am acum altele e alta poveste, asta depinde de tenul fiecaruia.

| AceAl3 a răspuns:

Este o vrema foarte buna de la garnier...
in afara de asta. dupa ce faci baie...freacati barbia si nasul cat inca sunt ude cu un prosop aspru. Funda? :3