| AndreeaRoxanaBZ a întrebat:

Am putina celulita pe fund si picioare-n spate, doar cand apas pe piele se vede. Daca alerg aproape in fiecare dimineata si seara, scap de ea? Cam cat sa ma tin de programul asta? O sa folosesc si o crema de la Avon, dar vreau sa stiu si ce sa mananc, eu sunt foarte slaba dar am celulita, vreau sa stiu ce sa mananc sa numai fac si sa tina de foame totusi! Multumesc! funda

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Celulita este prezentă la peste 90% dintre fete și femei.
Nu vei scăpa de ea, cel mult o poți ține în frâu să nu se "dezvolte" și mai mult.
Pa, pa.

| rutanklan a răspuns:

Fructe, ceva legume, lapte 0. 1% si cereale incolore dimineata. Daca alergi dimineata si seara ai grija sa nu fortezi dintr-odata. S-ar putea sa te doara tibiile de la asfalt si incaltaminte neadecvata. Inotul e mai ok daca reusesti. Si apoi mancarea e pe locul doi daca te tii de miscare.

| Ainival13 a răspuns:

La scoala am o colega cu o problema asemanatoare, este in crestere si are tendinta de a se ingrasa. Domnul profesor[am fost foarte atenta] a observat aceasta"problema"[sa-i spunem] si a sfatuit-o sa bea mult lichid[nu inainte de culare ca ingrasa] si sa alerge pentru a arde din grasimi. sper ca te-am ajutat, puup:*:*