| anonim_4396 a întrebat:

mersul cu bicicleta ma ajuta sa scap de celulita?

Nua m multa..am putina pe coapse si picioare, pe abdomen nu
am deloc grasime..Chiar e zona de care sunt cea mai multumita!
Am putina celulita pe picioare..cand stau in pozitie naturala nu se vede doar cand strang tare de piele.

Ies in fiecare zi cam jumatate de ora ...chiar la orele cand caldura e insuportabila (nu sunt in Romania). Atunci merg cam 15 min. si mai ies seara cam 30 min.Dar asta nu in fiecare zi. am zile cand ies mai putin.

Beau cam un litru e apa pe zi..nu mananc multa paine si dulciuri.
e bine?

10 răspunsuri:
| IamGIPSY a răspuns:

E bun si mersul pe bicicleta. Dar mai indicate ar fi exercitiile pentru zona coapselor si picioarelor.

http://www.youtube.com/watch?v=H5ip7mhGdzI

| Kasia a răspuns:

Desigur! Orice fel de sport ajuta.
Combina asta cu masajul cu o crema anticelulitica, impachetari cu zat de cafea, mai multa apa(nu e de ajuns 1 l) si ai sa vezi rezultate.
In plus iti vei tonifia foarte bine picioarele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, functioneaza .....gandeste-te ca l a sala sunt biciclete fitness care solicita miscarea picioarelor si care te ajuta sa slabesti... happy
PS: trebuie sa bei cel putin 2 l de apa zilnic

| Lina1993 a răspuns:

E foarte bine happy
Mai indicat decat mersul pe bicicleta, ar fi mersul pe role, iti lucreaza mult mai bine picioarele :*

| anonim_4396 explică (pentru Lina1993):

Am iesit mult timp si cu rolele. dar mi-e frica acum sa mai ies..nu mai pot sa merg...

| Lina1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce ti-e frica mai exact? de ce spui ca nu mai poti sa mergi?

| anonim_4396 explică (pentru Lina1993):

Mie frica ca nu pot sa ma merg si o sa cad jos. ca am uitat tehnica

| Lina1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistita, din moment ce ai invatat odata sa mergi pe role, o sa-ti aduci aminte chiar daca repeti experienta si dupa 10 ani. Iti intra oarecum in reflex.

| Bοgdαη a răspuns:

Buna!
E bine ca ai ales un stil de viata sanatos si e bine ca mergi cu bicicleta pentru a scapa de celulita de coapse si picioare dar ti-as recomanda in loc sa mergi cu bicicleta seara mai bine ai alerga(ceva mult mai sanatos) iar daca vrei sa slabesti mai rapid in loc sa ies pe caldura aia insuportabila(deloc recomandabila) mai bine ai sta in casa si ai face vreo cateva exercitii pentru picioare uitandu-te la niste tutoriale pe net.Si inca ceva putina mai multa apa nu ar strica.
Pa-pa!

| ferdin a răspuns:

Da,te ajuta foarte mult.