| Adwtsax a întrebat:

Am si eu o intrebare: da randament ceaiul de slabit cu efect "laxativ"? este din plante naturale. multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primele zile te deshidratezi si asa scazi cateva kilograme. Apoi vei stationa foarte mult. Mai tarziu, din cauza efectului laxativ vei incepe sa ai probleme de sanatate si vei incepe sa slabesti pe fondul bolii.

| carminaburana43 a răspuns:

Nu asta e metoda cea mai buna.In fiecare zi se mananca cu ceva mai putin ca si in cea precedenta si zilnic 5-10 minute de gimnastica obligatotie.Nu trebuie mai mult insa aceste reguli simple dca le respecti zilnic ajungi departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ceaiurile nu slăbesc, cel mult sunt adjuvante în dietele de slăbire.
Ca să pierzi în greutate sănătos, învață să mănânci, aici este marea problemă.
Ceaiul laxativ te "ajută" să ai mai multe scaune pe zi, nu să pierzi în greutate.
Pa, pa.