| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru baieti.
Ce simtiti voi atunci cand stiti ca pe iubita voastra o plac o parte din baietii pe care voi ii cunoasteti si va sunt prieteni?
E posibil sa nu fie nici macar un gram de gelozie sau teama?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

E un pic de teama si nesiguranta doar cand nu sunt implicat intr-o relatie serioasa. Nu sunt gelos cand stiu ca fata respectiva tine la mine si ma considera special. Poate doar sa ma supar pe acei prieteni daca incearca vreun gest. Atunci cand am o relatie deja confirmata, una in care sunt sentimente sincere la mijloc si unde e comunicare si sinceritate nu ma tem deloc.

5 răspunsuri:
| McCadu a răspuns:

Da. Acum depinde de anurajul pe care il ai, depinde cata increderea si cum va intelegeti voi in gasca. De obicei un om cu capul pe umeri o sa se gandeasca in primul rand ca daca ar sta cu iubita unui prieten din gasca se vor ivi discutii, care in final vor duce la destramarea grupului. Chiar aseara purtam o discutie cu un tovaras pe care il stiu de 12 ani, pe tema asta big grin. Eu de exemplu la inceput sunt gelos dar in nici un caz pe prietenii mei, daca s-ar intampla sa le placa iubita mea, chiar m-as simti bine pentru ca este vazuta bine dintr-un punct de vedere.

| adrian_7273 a răspuns:

Pff deloc
sunt foarte gelos.

adica na daca ei amandoi se plac e ok
ea imi zice o las ne despartim.
dar daca e pe ascuns. as fi nervos tare si leas da o lectie la amandoi.

| StopTheWar a răspuns:

Eu am putina gelozie.Si nu prea imi place sa imi impart iubita cu alti baietihappy

| TheDaughter a răspuns:

Asa se intampla si la mine. Doar ca eu am incredere in prietenii mei pentru ca...imi sunt prietenibig grin. Daca stiu ca ea ma iubeste si eu o bex nu simt nici gelozie, nici teama.

| migost37 a răspuns:

Gelozia apare atunci cand fata da motive ca baiatul sa fie gelos, cel putin din punctul meu de vedere. Daca ea nu imi da nici un motiv pot sa fie 1000 de baieti care o plac.