| anonim_4396 a întrebat:

Am trecut azi printr-o experienta neplacuta la un salon de beauty, mai exact m-am tuns si tot pachetul pentru barbati, apoi am vorbit pentru niste suvite si mi-au spus ca nu se poate deoarece expertul vine abia maine, totul bun pana aici, apoi am plecat uitand sa fac programare pentru maine, am sunat si au zis,, Ok fratele meu te facem stai linistit, nu-i problema, doar sa cumperi tu vopseaua in nuanta pe care o vrei".
Am cumparat vopseaua si dupa 30 minute ma suna de la salon ca sa nu mai vin ca am parul negru si nu iese bine culoarea pe care o voiam, sa ma duc in alta parte straight face. Apoi am fost la alt salon si au spus sa imi fac programare peste 2 zile, dar problema e ca eu voiam sa fiu gata pana atunci. Intrebarea e, credeti ca ma pot face singur acasa? Am cam tot ce trebuie mai putin decolorant de par. Am parul negru, iar suvitele voiam sa fie blond gri.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate că s-au crucit si ăia la ce pretentii ai tu. De obicei sexul feminin se vaită de asemenea probleme, scumpete!

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Si eu care credeam ca „feminizarea" baietilor din ziua de azi, este doar un mit.
Se pare că, din păcate, este real.

| brokxy a răspuns (pentru darrio2007):

Barbatii 2019 - pe cale de disparitie rolling on the floor

| darrio2007 a răspuns (pentru brokxy):

Da, apar bărbatele.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Șuvițe la barbati? Doamne fereste, la salon mergi sa te tunzi doar femeile i si vopesc părul si î si fac șuvițe, si după ce te vopseai tu ca baiat ce nuanță ai fi vrut? Facea i șuvițe, după faceai manichiura? laughing Doamne fereste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vai, eu care credeam ca ești fată. Iar tu te plângi exact ca femeile care nu au prins reducerile la papuci în mall.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O să te pomenești cu un smoc galben-portocaliu ca al lui Giani din Las Fierbinți. Părul negru e mai complicat de decolorat.

| Denisa0954 a răspuns:

Domnii de la salon au avut dreptate. Nu iti va iesi blond gri. Blondul gri iese foarte greu, mai ales pe un par închis la culoare. Decat sa te fraiereasca, mai bine ti au zis verde in fata. Nu cred ca era mai bine sa ti ia banii si sa nu iasa ce voiai

| readytofly a răspuns:

Nu este complicat sa iti faci suvite, roaga un amic/o amica, iti poti face si acasa. Cauta pe Youtube "how to highlight hair" daca vrei sa iti faci singur.