| InnaIacob a întrebat:

Am un complex de mica, cand toata lumea imi spunea ca sun slabaaa. Am 1, 68 si 47 de kg. Ideea e ca am picioarele subtiri (dupa parerea mea prea subtiri), din cauza asta sunt destul de complexata, port orice fel de haine, dar nu sunt total multumita de cum arata. In rest sunt extreeem de multumita de aspectul meu, singurul lucru care mi se pare mie ca strica toata treaba sunt picioarele... Aaa da, de mancat mananc cat 2 persoane normale dar nu se pune pe mine nici o jumatate de kg. Nu stiu ce sa faaaac sad

Răspuns Câştigător
| Dianatips a răspuns:

Cum să fii complexată că eşti slabă? Ţi s-au adresat cuvinte urâte referitoare la chestia asta de către cunoscuţi? Poţi să le spui că preferi să fii slabă şi să araţi bine îmbrăcată cu orice decât să te chinui să slăbeşti cu tot felul de cure. Dacă te face să te simţi mai bine, eu am 1.64 şi 42 kilograme big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dianatips):

Si nu cazi cand sufla vantul?

| Dianatips a răspuns (pentru Cosmin86):

Hai să lăsăm sarcasmul deoparte că nu-şi are locul...Sunt convinsă că multe ar vrea să arate aşa şi nu pot, deci eu sunt mulţumită

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dianatips):

Da, multe ar vrea sa fie anorexice si sa n-aiba nicio forma. probabil o sa-ti gaseasca alti anorexici cu coastele vizibile cu care sa se combine

| Dianatips a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu sunt anorexică şi am forme, dacă tot eşti aşa curios poţi accesa profilul meu de FB, dar în fine, nu îşi au locul comentariile astea aici

11 răspunsuri:
| ApofissPapaya a răspuns:

Huh, sunt cam in aceeasi situatie, chiar mai slaba ca tine, dar aceeasi inaltime. Acesta e metabolismul nostru, ce varsta ai? Eu am 16 ani si de ceva vreme de cand mananc non-stop, am inceput sa ma ingras, dar incerc si sa fac sport. Apuca-te de sport, unul care iti implica mult picioarele, incearca sa te limitezi cu dulciurile (ma refer bomboane, acadele, jeleuri etc), incearca fructe in schimb. Dupa cateva luni o sa vezi ca te vei schimba incetul cu incetul. Nu te grabi cu ingrasatul ca risti sa faci vergeturi, si sunt oribile. Consulta un doctor daca nu esti sigura, numai bine si bafta! happy

| Cosmin86 a răspuns:

Serios? Cat de mult mananci? Ia zi concret ce mananci intr-o zi obisnuita

| InnaIacob explică (pentru Cosmin86):

Bun deci: la scoala cam doua sandwich-uri plus ceva dulcuri, ajung acasa la 2 mananc in general ceva gustari, la 5 cand vin ai mei am o masa completa adica aperitive ceva ciorba si ceva de felul doi, apoi pe la 7-8 iar mananc ceva orice gadesc in frigider adica incepand de la salate pana la cartofi prajiti, ceva friptura sau orice altceva, si la ora 10-11 mananc din nou. plus ca dulciurile sunt constant lanaga mine. Ce zici e mult? Eu zic ca da!

| Cosmin86 a răspuns (pentru InnaIacob):

Da, ai putea sa incerci sa maresti cantitatea de carbohidrati ( orez, cartofi, etc. ). Adauga inca o masa.

Ce varsta ai?

| moegie0dattebayo a răspuns:

Am 1.70, 41 kg si de un an pierd constant in greutata indiferent daca manac sau nu. Se poate si mai rau, deci. La mine totul e aiurea, asa ca, multumeste-te cu ce ai. happy

| Cioc_Andrei_1992 a răspuns:

Alearga, Role, Bicicleta, Sala. Alege-ti una si in 6 luni o sa vezi schimbari.

| valentingb a răspuns (pentru Cioc_Andrei_1992):

Adica sa puna masa musculara, sau ce?