| byanky a întrebat:

Am unghii fff` scururte.AS vrea sa stiu cand si cat cresc unghiile.Inca ceva imi rod unghiile.SI cum pot sa fac unghiile foarte scurte sa para mai lungi? Va rog raspuns.

Răspuns Câştigător
| rebeca a răspuns:

Trebuie sa le ingrijesti mereu, sa le dai cu lac si intaritor de unghii.Sora mea a avut aceeasi problema.Ai rabdare sa iti creasca si daca le ingrijesti nu o sa le mai rozi.Iti recomand manichiura frantuzeasca.Indiferent cat sunt de miciwinking bafta

19 răspunsuri:
| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Ca sa iti creasca unghiile si sa nu ti se exfolieze, trebuie sa ai o alimentatie bogata in calciu, renunta la oja ceva timp pentru ca ia din calciu, si cumpara intaritor de la Farmec. Daca vrei sa scapi de rosu` unghiilor da-ti cu ceva amar pe unghii, sau asculta de sfaturile de pe site-ul acesta: http://frumusete.ele.ro/Scapa-de-obiceiul-rosului-unghiilor_--a10735.html. Succes!:)

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Ah, nu merge site-ul pentru ca am mai adaugat ceva din greseala in link. Intra aici http://frumusete.ele.ro/Scapa-de-obiceiul-rosului-unghiilor_--a10735.html

| albastrel a răspuns:

Byanky da fuguta la farmacie si ia-ti niste vitamine...de ex vit A este foarte buna pentru unghii si le intarestewinking

Răspuns utilizator avertizat
| bebe_7919 a răspuns:

Pai fa-ti un french in diagonala...eu asa mai procedez cand am unghiile mici

| Anonim_9586 a răspuns:

Ia-ti un tratament pentru. cresterea ungilor de la AVON si daca te dai in fiecare zi timp de 5 zile iti vor creste

| little_dy a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai tarie sa rezisti sa le mai rozi ...investeste intr-un lac de unghii ff bun iar k tratamente (pentru ca stiu din propria experienta k chiar daca iti cresc se exfoliaza si se rup )de 2 ori pe saptm da-le cu ulei de masline sau floarea-soarelui dupa ce l-ai incalzit putin si pentru a le albi tot de 2 ori pe saptm tinele cate 5 min in apa concentrata cu suc de lamaie succes xoxo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dapui nu am ce sa-ti spun mah fat-o ca si eu am aceeaiasi problema si nu poth sati zic nimic mdak cineva imi recomanda spuneti-mi pe id de mess : iubesc_un_ingerash_meek ast imd un raspuns big grinbig grinbig grin:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu le mai roadewinking. asta e fff simplutongue...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma am unghiile foarte micicrying! cam in cat timp imi cresc peste deget?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa se de trei ori pe saptamana si iti va creste bafta cu sex-ul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti un lac de unghi care are gustul amar posibil sa gasesti la farmacie sau la magazine ceau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nar trebui sa-ti rozi unghiile daca vrei sa nu ti le mai rozi pune-ti unghii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai rabdare cresc in 3 sap 5 cm.

| darknet a răspuns:

Asteapta si tu o luna - doua pana iti cresc; o sa le ai destul de mari la momentul respectiv.

| urbanmika a răspuns:

buna byanky happy am sa iti dau un sfat big grin din experientza si eu imi rodeam unghiile parca nu puteam sa le vad crescand mereu cand imi cresteau mi le rodeam pana cand.am spus gata :d Daca vreau sa am si eu unghii frumoase si mari frumos conturate ingrijite trebuie sa ma las de acest viciu ( mai bine zic un tic de care cu greu m-am dezobisnuit happy si uite acum numai ma tenteaza ma dau in fiecare zi cu intaritor si nu se rup chiar se pastreaza foarte bine! si apropo chestia cu rosul unghilor este doar in capul tau nu te mai gandi ca trebuie sa le rozi altfel nu vei scapa de acest ticwinking Baftaa

| andreealuv a răspuns:

BUNA in primul rand trebuie sa incerci sa te abtii din a le mai roade iar daca nu poti du-te la farmacie si cumpara MAVALA STOP si pentru a accelera crestera cumpara MAVADERMA. si in al doilea rand ingrijestele

| iulia_6589 a răspuns:

Trebuie sa le ingrijesti foarte bine

| oxana_5430 a răspuns:

Buna biank:*pai ce sa iti zic nu prea stiu multe ca aceasdi problema am si eu dar trebuie sa le ingrijesti foarte bine, sa le dai cu un ulei de unchii sau cu intaritor sau inca ceva gel pe cresteres unghiilor e in castalogul de la avon sper sa fie ...si daca ai aflat ce se poate face pentru cresterea ungiilor spunem si mie:X:X:&:*:*: