| DeNyyYsSsaYoKko a întrebat:

Am unghiile moi si se rup cand cresc mai mari.
Am auzit de o lotiune pentru unghii de la Farmec ...de unde o pot lua? E la farmacii?
Ce alte metode mai stiti pentru intarirea unghiilor?

5 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Este un fel de lac de unghii ceva mai lichid, la farmacie costa 6-7 lei.nu ai voie sa mai folosesti oja in timpul tratamentului

| SaschaM a răspuns:

Lotiunea de unghii de la Farmec este o solutie temporara. O poti folosi doar pana cand da rezultate dar apoi, mentine-ti unghiile cu metodele pe care le-am explicat pe indelete aici http://mypsychonails.blogspot.ro/......ls-so.html Cred ca da, lotiunea aia se gaseste si in farmacii - sa citesti eticheta inainte s-o folosesti.

| Cherrylips a răspuns:

Buna. Iti recomand crema la Source Terapie pentru unghii și cuticule, de la Crabtree & Evelyn. Este foarte buna, reface duritatea unghilor si protejeaza mainile, mai ales pe timp de iarna.

| jfdeoeogpde a răspuns:

Lotiunea de unghii farmec e buna si se gaseste in farmacii...pentru rezistenta si cresterea estetica a unghiilor mele folosesc un lac de crestere de la yves rocher (aplicat in cam 3-4 straturi iti da si o culoare de trandafir alb)winking

| Deea10000 a răspuns:

Ceva care iti ajuta unghiile sa creasca si sa fie mai tari este uleiul de ricin. Il aplici in fiecare seara pe unghii si stai cu el. Costa decat 3 lei