| AndreiDoMino a întrebat:

Am vazut cu multor femei le plac barbatii cu par pe ei. De ce?

52 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Adevărul e că părul are rolul lui,atât la femei cât şi la bărbaţi.
Dacă vei întreba un medic îţi va spune că nu este sănătos să te epilezi nici măcar sub braţ.
Dar având în vedere că e inestetic trebuie înlăturat, părerea mea!
Deci nu îmi plac bărbaţii epilaţi doar pe mâini, sub braţ şi pe picioare în rest chiar e indicat, din punctul meu de vedere, să îşi dea părul inestetic jos!

| KellyGreen a răspuns:

Pai mie de ex im plac barbatii care se epileaza, adica nu mi se par gay sau chestii de genul, uita'te la sportivi, marea majoritate se epileaza si sinceri sa fim arata bestial. Probabil sunt femei carora le plac barbatii cu par dar sincer eu urasc sa vad un barbat cu par pe piept, mi se pare scarbos si cand transpira arata naspa sau cand merg la plaja la fel arata naspa un barbat cu par pe piept si acum sincer toti barbati care au burta au si par pe ei asa ca mai bine epilati.

| MenInShadow a răspuns:

Fiecare cu gusturile lui, gandeste-te in felul urmator:
Cum arata un barbat fara par pe maini? si care nu e nici culturist sa acopere muschii chestia asta, daca e un baiat normal fara par pe maini nu prea e placut.
Hai parul pe piept e alta, ala nu creste la toti, dar parul pe piept intotdeauna a fost considerat de barbati ca arata barbatia.
Iar parul pe picioare, sincer nu stiu ce rol are dar totusi te arata mai altfel.
nu stiu unde ai vazut tu asta, dar mai sunt si fete carora le plac barbatii asa.
Ai vazut un cocos/caine chel? nu arata misto nu? Nici un barbat nu arata misto fara par pe elwinking

| pwp a răspuns:

Nu stiu...asta e natura noastra big grin
Dar nu tuturor... unora le plac metrosexualii.
Dar daca ar fi sa aleg, as alege un barbat cu par, nu unul chel tongue

| Rockăr a răspuns:

silviu, katyBarbie are dreaptate cu primul raspuns.etichetezi oameni pe care nu ii cunosti.Referitor la intrtebare:sunt contra, ma rog acum depinde. Acum sa nu ma faci si pe mine pitzilaughingSi terminati cu cearta asta:*

| TreiSurori a răspuns (pentru Rockăr):

Pentru frustratu` ala toate femeile sunt pitipoance.
probabil l-a lasat o pitipoanca cu ochii`n soare si na..se razbuna. Tristsad

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru Rockăr):

Metrosexual = persoana care e obsedata de felul cum arata.
Un barbat care se epileaza COMPLET e obsedat de felul cum arata, nu am dreptate?
Deci, din afirmatiile alea de mai sus inseamna ca un barbat care se epileaza complet = metrosexual.

Acum, a eticheta persoane...In primul rand a fi metrosexual nu e o insulta. Cum unii sunt emo, altii manelisti, altii rockeri, unii sunt metrosexuali thinking

| Rockăr a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Mdea ma roglaughing

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru TreiSurori):

Zcuze draguta, razbunarea e pentru prosti happy
In plus nu ma atrag pitipoancele thinking

| CosminC86 a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Las-o frate pe fetita aia paralela. Aia habar n-are ce inseamna un barbat adevarat. Probabil i-a fost inveninata mintea de Iulia Labu.

| Rockăr a răspuns:

Fiecare cu parerea lui!

| JoJo a răspuns:

Eu urasc parul pe corp la barbati, nu-l accept decat pe cel din cap si de pe picioarelaughing Asa ca nu sunt una dintre cele pro!

| inger02 a răspuns:

Majoritatea considera baietii cu par pe ei, mai sexy, mai cool, mai barbati. de aceea le place.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Un barbat epilat complet = gay sau metrosexual.

| TreiSurori a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Nu chiar. se ingrijeste, se respecta.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru TreiSurori):

Sper ca nu ai vazut ca am scris "epilat complet"

| TreiSurori a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Dap,complet. Nu este nici gay nici mersi.
Ci pur si simplu se respecta big grin

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru TreiSurori):

Nu, nu se respecta, e metrosexual.
Cauta definitia metrosexualului si raspunde-mi apoi.

| TreiSurori a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Metrosexual – bărbat heterosexual sau de altă orientare sexuală care are un simţ estetic puternic şi este preocupat de imaginea lui.

Adica se respecta pe sine, imaginea lui.winking

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru TreiSurori):

Dude, pana si Barney stinson are par pe el, si ala e legen-wait for it...
Adica e metrosexual, cum am zis eu, gay sau metro sexual, pentru ca un barbat normal stie ca trebuie sa aiba grija de el, insa NU trebuie exagerat!

-dary

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru TreiSurori):

Ps. barney in viata adevarata e gay. Si e paros. Asa ca lasa-ma cu "se respecta".
Barbatul care se epileaza pe maini, pe picioare, e metrosexual.

| TreiSurori a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Nu conteaza cine ce cum e. Fiecare are dreptul sa fie ceea ce vrea cand vrea.
Si presupun ca femeile, pentru tine, care nu se epileaza sunt gaye? lesbience? oh go on. Habar nu ai ce spui.
Gay sunt 'fetitele cu penis-uri'
si metrosexualii sunt cei care se respecta, se ingrijesc probabil un pic mai mult ca femeile dar nu exagerat.
homofobule.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru TreiSurori):

Ai probleme cu capul?
Si cauta in dex sa vezi ce-i ala homofob. Folosesti cuvinte pe care nu le intelegi.
Iar orice barbat care se ingrijeste mai mult decat o femeie e deja exagerat.
In fine, nu-mi mai bat capul cu le' wanna-be-pitzi. Cei 2-3 neuroni care ii ai nu te ajuta sa intelegi ca daca un barbat se epileaza complet e gay sau metrosexual.

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=metrosexual

| TreiSurori a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

In primul rand eu zic sa nu ma jignesti ca eu nu te-am jignit in psm.
2. nu ma cunosti deloc deci nici nu indrazni sa ma judeciwinking
3.
Metrosexual – bărbat heterosexual sau de altă orientare sexuală care are un simţ estetic puternic şi este preocupat de imaginea lui, mai ales în domeniul modei. -care cultivă o grijă excesivă pentru propria persoana si o obsesie a calitaţii pentru tot ce il inconjoară. Termenul „metrosexual" este format din cuvintele „metro", de la cuvântul „metropolitan" (urban) şi „sexual" şi nu are nimic în comun cu orientarea sexuală în ciuda asemănari cu termeni ca „homosexual", „bisexual" sau „heterosexual".

handicapatule.
Ciao.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru TreiSurori):

Pai si cu ce te doare pe tine daca le zic metrosexuali si nu obsedati de imaginea proprie?
Persoanele gay se epileaza pentru a face ppe placul partenerului.
Metrosexualii se epileaza ca asa vor. Metrosexual NU inseamna gay, ce naiba e cu tine?

Eu zic "Un barbat epilat complet = gay sau metrosexual."
tu raspunzi
"Nu chiar. se ingrijeste, se respecta. "

Ceea ce e chiar definitia metrosexualului...WTF femeie? Ai probleme?

Si daca e sa incepem cu insultele...
== In caz ca tu esti cea din avatar==

O fata nu are nevoie de ruj roz, machiaj excesiv si par decolorat ca sa fie frumoasa. Cea care alege stilul asta e o pitipoancahappy

==In caz ca nu esti tu aia==
In cazul asta ai ales avatarul pentru ca iti place tipa, si incerci sa o imiti, deci esti pitipoanca.

=====
Esti doar o pitipoanca ce se crede foarte inteligenta.

| TreiSurori a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Ahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahahaahahahahahahahaha

esti culmea. te pup

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru TreiSurori):

Si hai sa ne legam si de poza pe care o ai la avatar pe mess...

Poza intunecata + ochelari de soare...+ BOT de pitipoanca, si ceva efecte photoshop.

Nici poza de pe Facebook nu te salveaza
Bot de pitipoanca, decolteu, machiaj destul de strident.

Fata, ce naiba pui botul ala in poze? te crezi atragatoare asa?

In caz ca vor si altii sa iti vada moaca pe Facebook:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003600087966

| TreiSurori a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Te crezi destept/a? laughing
1. nu sunt pitipoanca, daca m-ai cunoaste ai vedea cum sunt.
2. invata ce inseamna sa fii pitipoanca, iti trebuie un comportament de ferentari (daca loc. in Bucuresti) cu fite de lipscani si sa arati in alt fel.
3. botul e facut la misto, daca ai vedea descrierea pozei ai intelege.
4. dar un/o incult/a ca tine nu prea intelege ce vreau sa spun.
5. probabil esti un/o frustrat/a care sta toata ziua cu ochii in pc si eticheateaza lumea, judecand dupa coperta nu dupa pagini oh go on.

ciau

| KellyGreen a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Alo lume, gata! Hei ce va jigniti aici ca la usa cortului? Ok tota lumea are dreptul sa se epileze daca vrea si nu trebuie sa fi gay sau metrosexual si haideti nu va mai jigniti ca nu ajungeti nicaieri. ( scuze ca ti'am raspuns tie dar ai lasat ultimul comentariu, as raspunde si lui Katiebarbie dar dupa o sa arate ciudat ca se repetea).

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru TreiSurori):

Pozele facute la misto(ai cam multe poze la misto) NU se folosesc ca poza de profil happy deci ESTI pitipoanca, insa stii cum se zice, Ca sa intelegi ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru KellyGreen):

Dar dar pe mine ma amuzalaughing E ca si cum eu as zice: Toate femeile care au peste 80 ani sunt batrane, ea vine si zice ca toate femeile peste 80 ani sunt babe. E aceeasi chestie insa tipa nu intelegelaughing

Anyway, enjoy the show. big grin

| TreiSurori a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Uhm,profilul de facebook e privat, nu cred ca te am la prieteni ca sa poti sa imi vezi pozele.
Oricum, un sfat iti dau pentru viitor, ca sa nu mai fii atat de singur/a..nu mai judeca lumea dupa coperta, ci dupa ce este in interior.
bafta>big grin

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru TreiSurori):

Si daca e privat crezi ca inseamna ceva? laughing Pfff.
A, si scuze barbie (again, nume de pitzy) nu-s singur big grin

| TreiSurori a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Frustrat mai esti.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru TreiSurori):

Ba chiar deloc, insa vad ca pe tine te deranjeaza ceea ce zic...Ai sters pana si poza de la avatar pe TPU... laughing

| KellyGreen a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Si asta inseamna ca trebuie sa va certati? parca sunteti amandoi niste copii de 3 ani carora nu le convine ca nu au aceeasi parere. Oricum va rog mult de tot sa incetati pentru ca va faceti de ras, daca vine cineva si citeste mini-lupta voastra e pe burta de ras.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru KellyGreen):

In cazul asta ma bucur ca cineva se amuza laughing In plus nu consider ca ma fac de ras. thinking
E doar una din multele pitipoance care nu-si dau seama ca sunt pitipoance.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru KellyGreen):

Si-a schimbat pana si avatarul pe mess + TPU laughing Urmeaza Facebook smug

| TreiSurori a răspuns (pentru aaaaaaaaaaaaa1234):

Nu am sters, am schimbat. Daca tu esti urat si nu iti faci poze nu inseamna ca altii nu isi pot schimba pozele.

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns (pentru TreiSurori):

Awwww, mi-a fost dor de tine :))
Sunt tentat sa iau pozica ta si sa adaug un "Le Mooo" :)).
Cum am mai zis, pentru a fi frumoasa nu trebuie sa ai buze roz si par decolorat :P

| MrAngelus a răspuns:

Chiar ati vrea s-o sugeti la unu cu flocii de 1 m? De curiozitate asa...

| SwettyCat a răspuns:

Are dreptate AlexxChiser

| catosp a răspuns:

Parul e dovada existentei unei cantitati mari de testosteron in organism, iar testosteronul te face mai atractiv pentru femei

| AlexandruChiser a răspuns:

Eu fiind baiat, vad astfel lucrurile: un barbat trebuie sa fie serios, mare, puternic. Iar cum fetele se epileaza (peste tot), un barbat care face acelasi lucru, arata aproape ca o fata. Dupa mine, sa ai par pe piept, picioare, nu e nici o rusine. Si in plus, tu, ca baiat, cand il vezi pe altu epilat, si ii vezi firele alea crescand drept (poate si cu cosuri), sau iritat de la epilare, iti place? happy

| Aleeeeeeeeee a răspuns (pentru AlexandruChiser):

Eu sunt tot baiat si mie mi-a fost rusine sa ies asa prin oras asa ca mam epilat si pe piept si pe picioare si am facut o mare prostie

| yyo a răspuns:

Unele fete considera ca barbatii cu par pe ei sunt mai masculini si mai sexy dar exista si fete care nu suporta sa vada par pe "iubitul " ei, sunt destule acum fiecare fata ii place ceva diferit la un baiat/barbat eu una nu suport ca iubitul meu sa aiba par pe corp si pe fata mi se pare mai ingrijit si mai sexy... ceea ce daca as sta cu un paros parca as sta cu o gorila mi sar parea aiurea si scarbos... mai bine fara par, acum fiecare barbat /baiat cu pielea lui tongue parerea mea

| TheAlexCrt a răspuns:

Si eu am observat asta, deoarece ei dau impresia de maturitate, forta si puterea de conducere, dar nici chiar foarte mult, încât sa semene cu o pisica

| PsihiG a răspuns:

Salut Andrei pai majoritate femeilor le plac barbatii cu par deoarece asta este noua moda ...cica big grin dar depinde acum de sentimentele femeilor.

| Steff52 a răspuns:

Fiecare dupa gusturile lui.Mie una nu`mi place sa vad barbati prea parosi.Mi se pare scarbos happy.Iar daca un barbat este epilat nu inseamna k e neaparat gay.Acuma depinde si de cmportamnetu lui happy. Dupa parerea mea barbatzii care se epileaza sunt mai atractivi.

| Marius_Bojani_1993 a răspuns:

Eu zic asa : eu is inalt, brunet si creol si am par pe piept si pe picioare si nu am avut probleme in dragoste sau xxx! fetelor, barbatul e barbat si femeia e femeie! hai sa ne epilam toti barbatii din lume, si femeile sa-si lase parul sa creasca x_x rolling on the floor))) ce ziceti? laughing))

| Villy21 a răspuns:

Nu cred ca are o importanta prea mare ca este sexy sau nu, ca ar putea fi scarbos cum spun unele fete de aici... gusturile nu se discuta... dar eu garantez ca daca iti place baiatul si el stie cum sa te atraga nu vei tine cont ca acesta are sau nu par pe piept, picioare, brate, etc. (P.S. cel putin din experienta mea big grin )

| Aleeeeeeeeee a răspuns:

Eu am 20 de ani si nu suport par pe piept da sa nu incercati sa va luati pe piept ca faceti o prostie eu am facut aceasta prostie si pe picioare