| mihaiel4ik a întrebat:

Am visat ca am par pung ce inseamna?

6 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Un drum lung pe care il vei face

Răspuns utilizator avertizat
| criisz a răspuns:

Ca iti doresti sa ai un par lung, sau ca ai avut cu o zi inainte o discutie despre par, sau chiar te-a impresionat o podoaba capilara pe care ai vazt-o cu o zi in urma si la care ti-a ramas gandul.

| fratiikaramazov a răspuns:

Ai visat pur si simplu, visele nu inseamna nimic.

| Dutzulescu a răspuns:

Inseamna ca ai visat ca ai par pung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul lung si matasos inseamna superficialitate, cel aspru ca peria - jignire din partea altcuiva.(conform Ghidului de interpretare a viselor - Lucia Stanciu, 2000)
Se prea poate insa ca visul sa nu aiba nicio semnificatie anume, ci sa fie doar un rezultat al procesarii de catre creier al informatiilor de peste zi. Nu orice vis are un mesaj din "lumea de dincolo" happy