| Daveed a întrebat:

Aplic o crema pentru puncte negre pe fata de la Yves Rocher in felul urmator: dimineata si seara imi intind pe zonele de pe fata pe care am puncte negre si peste cateva ore ma spal cu apa calda si o indepartez. Problema este ca dupa ce o indepartez mi se cojeste fața si e cam enervant, trebuie sa ma spal iar pe fata, sa dau cu prosopul mai tare. Trebuie oare sa o aplic altfel?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Punctele negre sunt IN PIELE. Trebuie sa le scoti daca vrei sa scapi de ele. Asta se face in 2 feluri: exfoliere sau extractie. Crema aia probabil era una exfolianta si daca ti s-a exfoliat destul de mult pielea asta inseamna ca isi face efectul. Aplica regulat pentru ca o singura data nu e de ajuns. Si foloseste si o crema hidratanta pentru ca vei avea tenul foarte uscat.

Si cand vezi ca au inceput sa iti apara acele cojite freaca pielea cu un prosop CURAT ca sa le indepartezi, asta e ideea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bondarel99):

Urmezi sfaturile donnei cumva? Sau doar refuzi să gândești?

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Care e diferenta dintre raspunsul meu si raspunsul tau? Ai zis cumva ceva mai inteligent?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bondarel99):

Tu: "Crema aia probabil era una exfolianta si daca ti s-a exfoliat destul de mult pielea asta inseamna ca isi face efectul. Aplica regulat pentru ca o singura data nu e de ajuns."

"Problema este ca dupa ce o indepartez mi se cojeste fața"

Din nou tu: "Aplica regulat pentru ca o singura data nu e de ajuns."
"Si cand vezi ca au inceput sa iti apara acele cojite freaca pielea cu un prosop CURAT ca sa le indepartezi, asta e ideea."

in momentul de fata trebuie sa renunte la activi si sa hidrateze la greu,"baby care, iar tu ii spui sa aplice regulat si sa mai frece si cu prosopul.
Nu da sfaturi daca nu te pricepi.
Bye.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ori vrea sa scape de punctele negre ori vrea un ten perfect hidratat. Eu am inteles ca vrea sa scape.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, îți recomand să nu mai cumperi nimic ce ține de îngrijirea tenului de la Yves Rocher.
2, crema aia e ceva mască exfoliant probabil. Crema asta NU se ține mai mult de 10 minute pe față, darămite câteva ore.
Tenul ți se cojește pentru că l-ai uscat teribil, chiar deshidratat, iar tu îl mai și freci cu prosopul. Vai steaua ta. sad
Dacă tot folosești exfoliant, ar trebui să știi că ai nevoie și de o cremă hidratantă, și de spf. Dar nu da cu cremă hidratantă peste arsuri că o să mori. În chinuri.

| Popm a răspuns:

Buna, incearca produsele de pe https://www.cassiopea.ro/masti