| Xulescu006 a întrebat:

Ar trebui sa-mi vopsesc parul ca sa-l uniformizez? Imi creste foarte greu, la radacina este brunet, pe la mijloc este saten, iar varfurile ...surpriza, sunt blonde.Nu m-am vopsit niciodata. Parul a fost ars de soare? Nu-mi explic happy.

3 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Dacă ție îți plac nuanțele, nu e necesar să te vopsești + că după trebuie mereu să faci asta.
Mergi la un hairstylist profesionist și consultă-te cu el.
Și mie-mi creștea foarte greu când mă tundea o mătușă, dar de când merg la o altă femeie, îmi crește mult mai repede. Sper că te-am ajutat.
O seară plăcută!

| HelenEvans a răspuns:

Am fost și eu în aceeași situație până de curând. Sincer eu adoram culoarea și faptul că varia -iubeam în special vârfurile blonde. Dar l-am vopsit și am tăiat jumătate din el pentru că mă plictisisem de el. Dacă și tu te-ai plictisit de el, vopsește-l. Dar trebuie să știi că va trebui vopsit des și vopseaua îl arde. În cazul în care te decizi să-l vopsești, ar fi bine să folosești vopsea semipermanentă prima oară. Dacă îți place cum arată, îți cumperi și vopsea permanentă. Dacă nu, e ok, vopseaua semipermanentă se ia după vreo 2 spălări. Baftă și nu uita să alegi cu grijă firma și nuanța!

| AngelOfD3ath a răspuns:

Poti să tai putin din varfuri si astfel iti va creste mai repede.Asa i-a facut si mama lu sora mea si i-a crescut foarte repede parul. Poti să il vopsesti dacă vrei dar asta nu te va ajuta cu nimic in cresterea parului.Probabil că la cam ars soarele e bine sa te vopsesti o multime de oameni o fac.