| PupicelT a întrebat:

Are ceva daca ma dau cu fixativ aproape in fiecare zi? Dauneaza parului? :-s

Răspuns Câştigător
| XSecretLov3X a răspuns:

Sincer cam dauneaza pentru ca se subtiaza firul parului si se rupe usortongue

5 răspunsuri:
| friday a răspuns:

Nu.
Nu dauneaza deloc.
Doar o sa ramai fara par in cap.
Dar banuiesc ca asta nu te deranjeaza din moment ce il fixezi in fiecare zi.

| SentimenteColorate a răspuns:

Pai nu chiar dar poti sa te dai de 3 ori pe saptamana ap parul taw e fruumy ai grija de el:*

| Smokaraieee a răspuns:

Ia stai tu si gandeste-te...ce nu dauneaza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fixativ de calitate trebuie sa fixexe parul, sa-i mentina totusi flexibilitatea, sa-i dea stralucire, sa nu-l usuce si... sa mentina coafura timp indelungat. Asa ca n-are rost sa-l folosesti des decat daca te speli de mai mult ori pe par in decursul unei saptamani sau iti schimbi zilnic coafura.
O alternativa naturala la fixativ e berea aplicata pe parul umed. Don't worry nu se simte miros dupa ce parul e uscat. Parul se va aranja bine si va straluci fiindca berea contine vit. B.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Este toxic pentru parul tau si ti-l imbolnaveste. Plus ca se ingrasa mai repede.