| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca ma machiez la 12 ani? (NU STRIDENT!)- RIMEL FARD RUJ

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o tara libera fiecare face ce vrea! Daca tu consideri ca-ti sta mai bine asa, nu vad de ce n-ai face-o! Lasa parerile altora, important e sa-ti placa tie! FUDAN?

22 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Eşti micuţă, măi.
Bucură-te de frumuseţea naturală.

| Kettolix a răspuns:

Nu te rog... Nu fa greseala. Asa se nars pitipoancele. Te rog ai incredere in mine. Eu am 15 ani si nu ma machiez. Rimel mai zicem. Ruj? Mai bine luciu de buze happy E mai dragut si mai natural. Fard? Nu-ti trebuie. PS:nu fa greseala sa-ti faci codite, e oribil. happy Si iti spun sincer. La 12 ani, oricine va prefera o fata cu sani ca la 15 ani, decat o fata cu sani ca la 15 ani si machiata. Ma gandesc ca esti foarte dezvoltata, si eu eram asa, dar tot nu se merita. A da. Never, dar never sa nu te dai cu font de ten, decat daca e nevoie sub ochi si unde te-ai ars de la soare. Si daca te machiezi de mica, apropo ti se imbatraneste fata prematur si pe la 20 de ani vei arata ca la 30. happy Natural e frumos.

| Kettolix a răspuns (pentru Kettolix):

Asa se nasc pitipoancele* scuze dar nu imi merg bine tastele am nevoie de tastatura noua laughing

| AnaAna23 a răspuns (pentru Kettolix):

Dar tu la 12 te machiai?, n-am inteles chestia cu sanii...

| AnaAna23 a răspuns (pentru Kettolix):

Niciodata fond te ten, chiar asa am procedat...

| Kettolix a răspuns (pentru AnaAna23):

Nu ma machiam. Dar aveam sani (o expresie, adica paream de 15 ani). Si lumea o sa te placa mai mult nemachiata. Oamenii isi fac o parere proasta cand vad o fata de 12 ani machita. Eu am 15 ani, si nici acum nu ma machiez. Ma dau cu luciu de buze nivea cu cirese, care le coloreaza putin si crein de ochi albastru sau argintiu pe linia inferioara a ochiulu uneori, in rest nimic happy. In loc de machiaj poti sa faci altceva. Ai auzit de albastru de metil, mov de gentiana? sunt niste medicamente lichide cu care iti poti vopsi parul in albastru/verde sau mov, daca le amesteci cu niste apa si iti inmoi parul in solutia respectiva. Dar asta e de preferat pentru blonde. Dar si brunetele si-l pot face (sunt bruneta) cu creta colorata, adica iti uzi parul si dai cu creta pe el pana se cloreaza, dupa lasi sa se usuce, aplici fixativ, si gata. superb! Gasesti multe chestii dragute si tutoriale pe net, daca vrei iti dau cateva happy

| AnaAna23 a răspuns (pentru Kettolix):

Si eu am sani, si eu par mai mare, sa nu crezi ca ma machiez in fiecare zi! Doar cu rimel, luciu sau ruj si ma machiez la anumite evenimente (Revelion ..etc)

| Kettolix a răspuns (pentru AnaAna23):

Asa da. Ma speriasem. Adica aveam eu pe a 6-a o colega de zici ca murea fara machiaz laughing GG

| AnaAna23 a răspuns (pentru Kettolix):

Si e vara pana la urma, cand incepe tomna-iarna nu ma machiez niciodata, repet in afara de evenimente importante, nici la scoala, altele vin inbuibate de fond de ten si ma ingrozeesc!

| AnaAna23 a răspuns (pentru AnaAna23):

La scoala zic (de fond de ten)

| Kettolix a răspuns (pentru AnaAna23):

Stiu. Eu le zic olarese ca zici ca-si intind lut pe fata. laughing

| AnaAna23 a răspuns (pentru Kettolix):

Eu imi fac masca cu argila pentru ten

| Kettolix a răspuns (pentru AnaAna23):

Asta-i interesant. Cred ca o sa incerc si eu. Dar tipele alea isi fac si uita sa o dea jos

| AnaAna23 a răspuns (pentru Kettolix):

Putem vorbi pe facebook, daca poti sa mi-l dai?

| veryhonest a răspuns:

Da. O sa se uite toti pedofilii dupa tine.

| eXtremeAdy a răspuns:

Cel care nu se gandeste la binele tau iti va spune sa faci ce vrei, dar in realitate machiajul chiar si rus + fard si rimel pot aduce consecinte mai tarziu, in general machiajul mai ales la varste fracede te imbatraneste mai repede, iar cele care sunt dependente de machiar vor ajunge sa nu mai poata sta fara, stiu ca am avut suficiente cazuri printre cei apropiati

| AnaAna23 a răspuns (pentru eXtremeAdy):

In primul rand nu sunt dependenta, imi dau cu un ruj de vara si gata (cateodata rimel), niciodata m-am fost si nu voi fi! Este doar o joaca pentru cateva zile VARA sau la EVENIMNTE IMPORTANTE! happy

| ale153 a răspuns:

Nu este absolut nici o problema! happy

| danalungu22 a răspuns:

Fara fondul de ten, o sa-ti faca probleme mai incolo.

| Grigore_Denisa_1983 a răspuns:

Un rimel - Acceptat
Fard - Ok
Ruj - Da, dar ceva mai discret. ( un roz mai pal ) poate!
Dar te rog nu exagera!
Motive : Profesorii vor crede despre tine ca esti piti.
Iti strici fata, iar la 20 de ani vei arata urat cand nu esti machiata.
Iar parintii sunt parinti...

| AnaAna23 a răspuns (pentru Grigore_Denisa_1983):

Un rimel-nu prea
Fard-foarte rar
Ruj - cam da (roz deschis, discret)
La scoala nu merg NICIODATA ASA!
Nu am cum sa-mi stric fata deoarece nu ma fardez mai deloc!
Parintii ma lasa in limita discretiei in timpul liber(vara) sai la evenimente!

| isabellemuresan2000 a răspuns:

Oh pe bune! Eu ma machiez de la 7 ani! Logic ca poti sa te machiezi! big grin