| Hikari a întrebat:

Am o intrebare.
Am 14 ani si ma machiez dar nu strident adica ma dau numai cu fard si rimel. Nu ma dau chiar in fiecare zi doar atunci cand ies cu prietenii si la ocazii. Recunosc ca, cu rimel ma dau cam des dar nu ma simt ok daca nu ma dau.
Oare o sa arat urat la 20-30 de ani daca mai folosesc rimelul si fardul?
Fundita.

6 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Nu,nu o sa arati urat la 20-30 de ani. Daca te simti mai bine cand esti machiata si iti da incredere, machiaza-te linistita.Plus ca putin fard si rimel chiar ca nu e cine stie ce machiaj.happy
Dar ai grija sa folosesti un demachiant(pentru ochi, preferabil) in fiecare seara si sa nu apesi prea tare pielea din jurul ochilor cand te demachiezi, deoarece acea zona e sensibila.

| Lynna a răspuns:

Buna. Stai linistita, nu se va iatampla asta. Tot ceea ce trebuie sa faci este sa te demachiezi dupa.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Toată lumea se machiază.
Nu o îmbătrâneşti din această cauză.
Pe curând!

| LorenaAnca a răspuns:

Nu o sa arati urat la 20-30 de ani, daca te vei demachia in fiecare seara.

| SheWasHere a răspuns:

Draga mea, astea sunt aberatii.
Dacă ai grijă să te demachiezi în fiecare zi în mod corespunzator, atât dimineata cât şi seara, curăţându—ţi tenul de impurităţile de peste zi, atât machiajul cât şi praful, nu vor avea cum să te afecteze.
Parcă văd că vor sări destui să— ţi spună "să nu te mai machiezi la vârsta ta" happy

| assi a răspuns:

Nu! sunt niste aberatii ..ai grija ca produsele pe care le folosesti sa fie de calitate rimelul sa nu il folosesti mai mult de 6 luni de la deschidere si este recomandat sa nu imparti rimelul cu nimeni, iar daca vrei poti sa aplic pe gene ulei de ricin sau de masline care le mentine sanatoase si le ajuta sa crescahappy