| usernamealy a întrebat:

As avea nevoie de un sfat. In special de la fete. Ce sampon as putea folosi pentru par gras? Sunt nevoita sa imi spal parul o data la 2 zile. Am incercat si de la gerovital, dar nu a functionat. Oare elseve sau altceva de la farmacie ma poate ajuta? Ce imi recomandati?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune bicarbonat de sodiu în şamponul pe care îl foloseşti, iar după ce te limpezeşti fă o soluţie din apă şi oţet(jumătate de ceaşcă de oţet de mere la 3 ceşti de apă) şi te dai cu ea.
Oricum, încearcă să nu mănânci prea gras.

| Peridava a răspuns:

Parul se va ingrasa oricum. Foloseste un sampon pentru spalat zilnic, mai "blind". Diferite marci au astfel de sampoane speciale.

| dragodana a răspuns:

Salut! Poti folosi sampon pe care scrie "daily use" sau "pentru folosire frecventa".
Am incercat sampoane pentru tipul meu de par si cele mai bune sunt:Garnier(cele verzi, nu cele de plante), Dove si Balea(din magazinele DM).