| DeeaLove08 a întrebat:

Ce sampon, balsam sau masca de par pot folosi pentru parul gras( ceva ce ati incercat si a functionat). mi se ingrasa parul la 3 zile dupa ce fac baie sad

Răspuns Câştigător
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Incearca sa nu iti inveti parul cu spalatul prea des pentru ca asa se ingrasa mai mult. Uite un pont:amesteca intr-un castron 3 linguri de ulei de masline(doar de masline) si 2 linguri de zeama de lamaie, amesteca si unge parul cu aceasta compozitie dupa ce te-ai spalat cu sampon, si apoi clateste bine, bine.Nu scapi de parul grasprin metoda aceasta, dar macar nu se mai ingrasa asa de repede.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Incearca din gama Farmec pentru par gras.
Pa, pa.

| princess a răspuns:

In primul rand balsamul sau masca pentru par te ajuta la mentinerea lui intr-o stare cat mai buna nu cred ca are vreo legatura cu ingrasatul decat daca nu stii sa le folosesti cum trebuie(ti le aplici la radacina sau nu te clatesti bine dupa ce le-ai folosit)laughing)) scuza`ma ca rad dar ai scris aici "mi se ingrasa parul la 3 zile dupa ce il spal" ca si cum ar fi ceva iesit din comun laughing) mi se pare foarte normal ca la 3 zile sa ti se ingrase cat ai vrea sa iti dureze curat? o saptamana!? relax nu esti singura care pateste asta e pur si simplu ceva normal spalati-l la 2 zile sau pe fiecare zi ca nu-i problema.succes

| pisyyy a răspuns:

Faptul ca ti seingrasa parul la 3 zile nu e nimic anormal!
nu folosi masti pentru par gras pentru ca ti se va usca f tare!
spalati parul la 3 zile

| lolli_4147 a răspuns:

Sunt foarte multe remedii naturiste pentru aceasta problema, si le gasesti oriunde:pe internet, reviste, etc. Incearca masti cu miere, ulei de masline, zeama de lamaie, oua...

| yasemin a răspuns:

Sampon de la vichy.asta e varianta mai scumpa, insa este cel mai bun...sau daca vrei o varianta din plante si mult mai ierfina ar fi gerovital sebum control...merge si el insa la 3-4 zile tot se ingrasa