| Gαηαmα a întrebat:

As dori sa am un abdomen plat sau cat de cat plat big grin ce exercitii sa fac? Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Inela a răspuns:

Salut Ganama! :)
Iata un set de exercitii de doar 10 minute, ai putea sa-l faci de 3-4 ori pe saptamana, este foarte eficient: http://www.youtube.com/watch?v=1919eTCoESo Dar nu uita si de excesul de grasimi si mincatul seara tarziu - uita de ele daca visezi la un abdomen plat. Succese!;)

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să scoți grăsimea din alimentație, dulciurile, băuturile acidulate și multe abdomene, alergat, etc.
Pa, pa.

| dodo1530 a răspuns:

Chestia cu alimentatie este destul de putin importanta, dar nu de neglijat.
Eu mai intai m-am pus in forma, mi-am refacut conditia fizica cu niste alergari, ele nu ajuta cu aproape nimic abdomenul. Am mers la KANGOO JUMPS. Ce e drept nu am plecat de la o greutate f mare, doar ~ 3 kg in plus, am vrut mai mult pentru abdomen, ca tine. Merg de 2-3 ori pe saptamana, depinde cum am timp si de aproape 2 luni, E chiar Super si iti recomand din toata inima. Se fac la salile de fitnesc etc.
Daca nu poti merge, acasa poti face abdomene la 45 de grade, nu mai sus, in trei sau mai multe reprize, depinde cat poti de ~ 30 de abdomene.

SUCCES!

| ReusxD a răspuns:

Trebuie sa alergi, exercitii fizice..trebuie sa ai si o dieta nu multe dulciuri.

| FURRIA a răspuns:

50 abdomene fara oprire dimneata, 50 seara!
In 3 luni o sa ai un aboment vizibil lucrat

| CatalinaMaria17 a răspuns:

Pai trebuie sa alergi si sa faci multe exercitii fizice.Trebuie si sa ai o dieta echilibrata fara prea multe dulciuri, paine, adica limentele care contin glucide.Succes!