| Trohanel_Teodora_1993 a întrebat:

As vrea sa îmi vopsesc vârfurile cu albastru de metilen...cum se aplică și cât durează până se usucă?

Răspuns Câştigător
| CryBaby a răspuns:

Dacă ai părul șaten nu va ieși culoare albastră ci verde.
În primul rând ai nevoie de:
-o sticluță de albastru de metil (evident);
-un bol pe care NU îl vei mai folosi după ce termini cu vopsitul;
-un prosop;
-apă;
-un uscător de păr;
Incepe prin a-ți spala parul. Daca in mod normal folosești masti de par si balsam, de aceasta data va trebui sa renuntati la ele. FOLOSEȘTE DOAR SAMPONUL!
Usucă parul proaspat spalat.
Împarte părul în 2 părți egale și prindele pe fiecare într-un elastic (prinde-l aproape de vârfuri lăsând sub elastic doar partea pe care dorești s-o vopsești.
În bol toarnă cam 1/2 apă și albastru de metil (adăugat în funcție de cât de intens vrei să fie).
Introdu părul în amestecul creat 2-3 minute (în funcție ce cât de intensă dorești să fie culoarea).
Apoi ia uscătorul de păr și usucă bine părul.