| xPikaChux a întrebat:

DAU FUNDA

Heyy! As vrea sa`mi vopsesc parul cu albastru de metilen...mi-e putin frica sa nu-mi stric parul[imi fac doar varfurile]

Exista efecte adverse? Se ia dupa cateva spalari?

Răspuns Câştigător
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Sper ca am ajuns la timp sa-ti spun :

NU O FACE!

Efecte legate de sanatate nu exista! Parul tau isi va pierde luciul si va mirosi nu foarte placut.

Dulceato, nu incerca prostii de-astea! O rogi pe maica-ta sa-ti dea 25 de lei si-ti cumperi un blond foarte albicios. Esti in vacanta! Ai o varsta! Fa ce vrei cu parul tau daca nu esti multumita de culoarea lui,dar fa-o intr-un mod mai normal si cred eu ca, mai sanatos.

Lasa albastrul de metil, lasa toate astea.

Daca nu esti familializata cu vopseaua, si chiar nu te lasa mroag-o sa-ti cumpere de la farmacie un nuantator! Este natural, nut-i afecteaza parul in niciun fel!

Te pup si sa nu o faci!

4 răspunsuri:
| lullaby23 a răspuns:

Km nasphalaughing

| MadaSweet18 a răspuns:

Eu m-am facut cu albastru de metil si nu exista niciun efect advers. Dupa 4-5 spalari o sa ai parul ca inainte.( se vede frumos mai ales pe par blond)

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

Baii asta e medicament! laughing Pentru animale si unele infectii laughing

| Maria_Roxana_1990_bT8p a răspuns:

1.Albastru de metilin sau alte produse de genul acesta sunt medicamente!
2.Se ia dupa foarte putine spalari si iti arde varfurile!
3.Nu iti recomand vopsirea acasa! Daca vrei cu adevarat sa iti vopsesti varfurile te duci la un coafor profesional.Chiar daca mai dai un ban in plus merita!
4.Nu te alegi cu nimic bun decat(doar in teasta unora e un plus) ca iti imbuibi parul tanar si in crestere cu niste substante nefolositoare!

SFARSIT

ps:concluzia iti apartine!

pup:*