| bkmad a întrebat:

. As vrea sa incep cu o problema care ma deranjeaza de mult timp. am vergeturi pe fund solduri, de la solduri in jos coborand pe picioare. si sani tinand cont ca am doar 14 ani. tin sa mentionez ca cu ceva timp in urma m-am ingrasat brusc. Intrebarea este : stiti ceva creme,, minune" care prin folosire frecventa sa pot scapa de aceste vergeturi? sad

Răspuns Câştigător
| Cherry56 a răspuns:

Pentru cei de mai sus: sportu nu imbunatateste vergeturile ba chiar dimpotriva straight face...metode bune din ce m-am documentat exista, insa putine; eu am incercat odata o crema scumpa de la farmacie dar nu a avut rezultate. din cate am citit pe net exista un balsam cu bitter suedez de la transvital care cica face minuni, buna cica mai e si o crema supliform [ambele nu sunt constisitoare happy si se gasesc la plafar ] insa trebuie sa te dai de cel putin 2 ore pe zi cu ele timp indelungat ca sa aiba efect...nu stiu ce sa zic, eu o sa incerc si sper sa aiba efect big grin

9 răspunsuri:
| Kerli a răspuns:

Si eu ma cronfrunt cu problema asta sad
am o vecina(bogatana)care sia facut operatie cu laser si lea inlaturat
in creme "minune" nu cred
tot ce poti face e sa te accepti asa cum esti
da stiu e mai greu la inceput, dar sigur vei reusiwinking

| GossipGirl_2226 a răspuns:

Odata aparute vergeturile nu mai dispar...straight face Oricum sa stii ca nu au legatura cu varsta, 70 % dintre femei au probleme cu vergeturile, majoritatea adolescente. Poti sa faci sport si masaje ca sa te mentii in forma.Cremele care promit sa te scape de vergeturi nu sunt bune.Pentru ca acestea sunt niste rupturi ale pielii de care din pacate nu poti sa scapi... eventual poti sa le diminuezi prin masaje si sport cum am spus.

| Diana_6668 a răspuns:

Ce sunt aleabig grin?

| MalinaH a răspuns:

Da sportul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vergeturile stiu ca apar doar la femeile care au nascut.cred ca ai celulita.sa stii ca ceaiul de menta te ajuta, sportul, fructele si legumele si masajul(dupa baie cu crema sau cand ai chef). am aceeasi varsta ca a ta, dar nu am problemele astea. sper sa te ajute raspunsul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa bei mult ceai de menta, sa te masezi dupa baie cu crema sau cand ai chef, mananca legume si fructe multe si bea multe lichide, adica apahappy. stiam ca doar femeile care au nascut au vergeturi, probabil tu ai celulita. app si eu am 14 ani!

| bkmad explică:

Pfoa mersi pentru nimic.

| bkmad explică:

Atunci imi puteti spune niste creme bune anticelulita?

| LaTulipeNoire a răspuns:

Vergeturile nu mai trec... poate doar putin, sunt ca niste cicatrici, de fapt chiar sunt niste cicatrici.Si eu am pe spate, deoarece mi s-a intins pielea foarte mult si brusc datorita cresterii in inaltime, in cazul tau luarea in greutate! Nu prea ai ce sa le faci, poate doar sa incerci sa slabesti, sau crema din aceea pentru femeile insarcinate, care dau pe burtica. Concluzie: incearca sa slabesti!