| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma epilez pe maini dar sunt bruneta si nu stiu ce metoda sa aleg... Daca ma epilez cu crema parul o sa creasca mai des? Dar cu epilatorul e mai bine? Voi ce metoda alegeti?

Răspuns Câştigător
| Ilovekendallandkylie a răspuns:

Eu iti spun sa nu incerci cu crema sau lama. eu am facut prostia sa incerc si sunt la fel bruneta si mi-au crescut firele repede si mai multe si mai groase. Apoi am incercat cu epilatorul. prima data m-a durut foarte tare dar a trebuit sa rezisthee hee. Si acum ma fac doar cu epilatorul cam la o saptamana. Cu ceara nu am incercat. mi se pare un proces cam migalos. happy

8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu zic mai intai sa incerci sa decolorezi parul cu apa oxigenata si sa hotarasti apoi daca te deranjeaza cum se vede.
Dar sa stii ca pe maini doare cel mai tare cu orice te-ai face( in afara de lama si crema).
Eu iti recomand sa te faci cu ceara calda, nu o sa mai ai probleme cu parul cam 2 luni.

| anss23 a răspuns:

Foloseşte ceara sau epilatorul.

| Kasia a răspuns:

Daca o sa folosesti crema parul va creste cam in 2 zile si va creste mai gros...crema nu smulge radacina ci doar topseste firmul de par.eu zic sa folosesti epilatorul insa cearaaa este cea mai buna metoda.parul creste greu, rar si mai subtire.e adevarat ca doare insa e la fel de dureros ca epilatorul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Benzi. Dinalea bune...
Sau epilator(din radacina) daca suporti.
cu crema creste mai repede decat cu lama.
Depinde si de corpul tau.

| AnnaMaria27 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te iei cu ceara! Aceasta metoda este mai putin dureroasa decat epilatorul si iti garantez ca ti se rareste foarte repede si iti creste si foarte rar! Cam o data la 3 saptamanihappy Ti-am spus cu epilatorul este foarte foarte dureros, iar cu crema depilatoare trebuie sa fi foarte atenta la timp, deoarece daca stai prea mult te iriti.

| PattyC a răspuns:

Eu iti recomand sa te iei cu ceara pentru ca o sa-ti creasca parul mai rar sau cu aparatul daca nu te doare asa face o verisoara de-a mea big grin

| butterflyone a răspuns:

Recomand epilatorul, unele fire le indeparteaza definitiv.

| kristine24 a răspuns:

Eu nu as alege crema sau lama deoarece au un efect de scurta durata. Iti creste parul mult mai repede. Cu epilatorul sau cu ceara calda e cel mai bine. Parul creste mai rar si mai subtire si nici nu mai ai treaba cateva luni. happy