| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma epilez pe picioare si nu stiu cum este mai bine: cu ceara sau cu crema? As vrea ceva cu care parul sa-mi creasca mai greu..sa nu fiu nevoita sa ma epilez foarte des. Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

Cu bic-ul creste in o saptamana
cu crema in 2 saptamani
cu ceara in 3 saptamana
si cu aparatul de smuls 4 saptamana=o luna.

| Aiicha a răspuns (pentru TreiSurori):

Nu stiu de unde ai scos tu raspunsul asta, dar nu e adevarat.Cu bicul creste intr-o zi, doua, cu crema chiar daca pielea e mai catifelata, parul creste la fel de repede ca si cu bicul pentru ca nu e scos de la radacina. Cele mai bune metode de epilat sunt cu ceara si cu aparatul, dar au si un mare dezavantaj dor ingrozitor.Tin intre 2-2jumate,dupa acest timp deja se simte cum parul inteapa. Poti folosi si benzi cu ceara si ele tin cam 2 saptamani. Spor!

| TreiSurori a răspuns (pentru Aiicha):

Daca tu esti mega paroasa e problema ta.

4 răspunsuri:
| EyesSad17 a răspuns:

Cu ceara ^^avantajul este ca
nu iti creste repede parul si ai mai putin par iar crema iti creste repede si des ^^

| zinika96 a răspuns:

Cea mai buna solutie este epileatorul...