| cristinuca05 a întrebat:

As vrea sa stiu cum se face sa imi tapez parul la spate mai in varful capului ca sa am mai lut volum.cum trebuie tinut.am incercat dar niciodata nu mi-a iesit. apoi trebuie dat cu fixativ? sau cum? nu pot sa mi-l fac singura acaasa? mersi

3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

In primul rand poti sa ceri coafezei tale sa te tunda cu volum. Apoi ai nevoie de putina spuma pentru par, o perie rotativa si un uscator de par. Dupa ce iti speli parul, il usuci putin, apoi aplici spuma de la radacina si usuci parul cu ajutorul periei si a uscatorului de par.
Apoi poti sa il tapezi cu ajutorul unui pieptene cu dintii mici (arata asa:http://www.irabeauty.ro/......stic~359). Ai grija sa tapezi parul incepand de la radacina, nu de la varfuri. Trage cu pieptenele peste par si desfa tapajul cu ajutorul cozii. La final aplica putin fixativ.
Chiar daca la inceput o sa-ti ia mai mult timp, dupa o vreme o sa capeti dexteritate si o sa ti se para simplu.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui nimic mai simplu de atat....doar trebuie sa urmezi 4 pasi simpli...tongueASUL 1: Se ia o suvita de par din varful capului nu mai lata de 7 cm

PASUL 2: Parul se tapeaza doar la radacina pe o inaltime nu mai mare de 3 cm

PASUL 3: Se tapeaza fiecare suvita cu un piptene des sau o perie speciala

PASUL 4: Se finiseaza parul pe toata lungimea dar a nu i se lua din volumul obtinut. Se finiseaza cu o perie fina.
enjoywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar nu vreau sa aplic ficsativ sau spuma ma rog cat odata exeptzi
vad eu cum fac