| tovelo a întrebat:

am o problema cu parul.nu-l pot purta desfacut doar daca are volum altfel imi sta aiurea si trebuie sa ii dau o forma sa il impletesc sau cu ondulatorul si prins la fel daca nu are putin volum in varful capului nu ma avantajeaza deloc la fata asa ca am folosit adeseori un pic de fixativ ca sa il fixeze, dar imi e tare frica nu vreau sa il stric si nu vreau sa imi fac permanent.nu stiu o metoda naturala de a avea volum la par si el e foarte moale.am incercat coafuri in scari dar degeaba. acum il prind cu o clama de par in spate asa sta ok.va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Sampon natural pentru volum Rose Valley
http://atshopping.ro/product.php?id_product=33

| larousee a răspuns:

Iti las 2 linkuri. primul par impletit, e in trend tipul asta de impletitura. si al doilea wavy asa. pare mai voluminos, dar nu recomand prea des ca sa nu-l arzi. Incearca sampoane pentru volum. daca ai curaj tunde-te bob, am observat la prietenele mele cu par putin si fara volum ca are efect :)
http://www.youtube.com/watch?v=smJvLUl89ko

http://www.youtube.com/watch?v=_1YtxkJpNco&feature=related

| măcheamăăăî a răspuns:

Ce sa nu faci!

1. In primul rand sa nu va pieptanati cand parul este inca ud, deoarece astfel isi va pierde elasticitatea si firul va fi intins in exces, pierzandu-si volumul natural.

2. Se stie ca parul mai lung pare mai lipsit de volum decat atunci cand este ceva mai scurt. Daca va plac tunsorile medii si vi se potrivesc, puteti sa incercati si aceasta varianta. Daca insa va doriti un par lung si voluminos, incercati suvitele de diferite lungimi. Si suvitele mai deschise pe parul natural dau impresia de volum.

3. Evitati sampoanele 2in1, care desi sunt comode au in general drept rezultat un par moale si lipicios, din cauza excesului de substante de intretinere si reparare a firului de par. Nici balsamul nu se recomanda a fi folosit dupa fiecare spalare deoarece intinde si inmoaie. Daca aveti parul uscat incercati mai bine o masca hranitoare aplicata inainte de spalare.

4. Nu dormiti cu parul prins foarte tare in elastic si in general nu abuzati de aceste elastice de par care il rod si daca sunt stranse prea puternic afecteaza si radacina parului.

5. Nu folositi foenul prea fierbinte, mentineti o distanta de aproximativ 20 de centimetri de par si nu insistati foarte mult asupra unei suvite. Caldura exagerata mareste secretia de sebum si reduce semnificativ volumul.

| sellieania a răspuns:

Salut cel mai ok e sa til indrepi cu o place profesionala de la radacina pina la capete si tot cu placa poti sa-ti faci diferite coafuri cum e moda doar da un link pe net si ai sa vezi.bafta imi spui pe urma daca o ajutat:*