| CrinaRA a întrebat:

Asa este ca daca te pensezi prea mult la sprancene, firele incep sa se rareasca sau sa nu mai ceasca? De ex, am observat la mine sau poate mi se pare ca in acea parte a sprancenelor unde ma pensez, au crescut fire mai putine. Eu ma pensez odata pe saptamana.

Răspuns Câştigător
| suntsuper a răspuns:

Da, e adevarat
Smulgand firele din radacina o perioada mai indelungata, e normal sa nu mai creasca la fel de dese. Eu am vazut femei care in trecut se pensau foarte subtire si acum, peste 10, 20 de ani nu prea mai au sprancene
La fel e si cu parul de pe corp, daca te epilezi sau te iei cu ceara in mod constant, vei vedea ca nu va mai creste la fel de des parul.

2 răspunsuri:
| AlinaInk a răspuns:

Da este adevarat.

| anamaria2006 a răspuns:

Daca te pensezi asa des se ranesc, sunt mari sanse sa iti creasca daca nu te pensezi asa des.