| Secreeeeeeeeeeet a întrebat:

Cand am fost sa ma pensez odata la un salon, am intrebat-o pe acea doamna daca de la ceara devii incruntat, adica daca ti se lasa pielea, iar ea mi-a spus ca probabil se va lasa peste mai multi ani partea de jos a sprancenelor daca te pensezi mai mult. A spus ca este o parte mai sensibila.
Este adevarat sau nu? Sau tine cont de cat de fierbinte este ceara si cat de mult este lasata?
Deci o sa incep sa ma pensez singur, si vreau sa imi iau ceara. Daca o sa ma fac cu ceara in partea de sus ( in acest caz o sa se rareasca firele de sus ), iar partea de jos o sa ma fac cu penseta.

2 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Orice indoiala are si un adevar, totul e relativ. Daca ti-e teama de acest lucru iti este mai usor sa nu o faci, dar s-ar putea ca atunci cand te privesti sa zici ca ar trebui si ca iti pare rau ca nu ai facut asta pana acum, iar in al doilea caz, in urma procesului de cerare (sau cum se zice) sa stai cu teama ca ti se vor lasa sprancenele. Ar fi mai bine sa te gandesti bine ce iti doresti, si orice ai face sa iti scoti teama pentru ca va contribui la nefericirea ta.

| Antoniah a răspuns:

Nu este adevarat.