| anonim_4396 a întrebat:

Aveam firele spracenelor prea lungi si le-am taiat putin cu forefecuta dar rezultatoul nu a fost tocmai cel pe care il asteptam, imi sta urat acum. Daca am scurtat firul de par de la varf acesta va mai creste la fel de lung cum era sau trebuie sa pensez toate firele ca sa creasca la loc firele lungi cum au fost?

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Nu trebuie să le pensezi, ele vor mai crește, stai liniștită. Firele de păr din sprânceană cresc la fel ca și cele din cap laughing ușor ușor de la rădăcină. Ca să nu se mai vadă inestetic golul rezultat, caută un fard apropiat nuanței sprâncenelor tale și umple golurile rămase.
Pentru creșterea mai rapidă poți folosi uleiul de ricin, iar ca data viitoare să nu mai greșești, cauți un creion negru și conturezi sprânceana în forma pe care vrei să o ai și pensezi după forma desenată. Astfel nu vei mai avea probleme să tunzi sau să pensezi prea mult.
pupici

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Va creste, dar ceva mai greu. Adica ti se va parea ca trece prea mult timp pana se umple golul din spranceana.
Cu rabdare si de acum incolo tuns cu grija, cu pieptenasul, se rezolva.

| MadaZuza a răspuns:

O sa creasca la fel de lungi. Daca vrei sa creasca mai repede, poti sa folosesti ulei de ricin.