| anonim_4396 a întrebat:

Aveam un par superb pana am inceput sa folosesc placa in exces acum firul de par este subtire si fin nu il pot coafa deloc si varfurile despicate nu pot sa ma tung ca deja imi este prea scurt?
Ati folosit masca cu ulei de ricin? Vreau sa stiu daca da rezultate thinking

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Masca cu ulei de ricin ajută la creşterea şi regenerarea părului. Am încercat şi e foarte bună. Adaugă şi ulei de măsline + un ou crud, pentru rezultate optime. Dar o foloseşti de 2 ori pe săptămână, nu mai des.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Lasa-l sa-si revina natural, dor ajuta-l cu infuzie de urzica moarta cand te speli pe cap.

| IoanaZpp a răspuns:

Eu am seruri de la l`oreal! Sunt diverse categori! Pentru parul gras, fire despicate, pentru volum etc. Cel pentru varfuri despicate are sticluta galben-maronie!

| Bubulina16 a răspuns:

Sti. Varfurile despicate nu sunt din cauza placi. U probabil nu ai folosit cand te-ai tuns o foarfeca special pentru asta.

| AndaVr a răspuns (pentru Bubulina16):

Din cauza placi sunt m-am tuns la cel mai bun salon din oras, eu sunt devina pentru ca am inceput sa folosesc place zilnic. happy

| Bubulina16 a răspuns (pentru AndaVr):

Mama mea a facut cursuri din astea...chiar am intrebat-o...si cred ca stie ceva din momnet ce are diploma in acest domeniu

| Chriss15 a răspuns:

Masca cu ulei de ricin este o idee foarte buna, folosesc de ceva timp si rezultatele sunt foarte bune. happy