| Anamaria101ey a întrebat:

Bunā dragilor,vreau să vă spun că m-am dus la pensat la o fată câteva luni,mi-a recomandat-o cineva,aveam sprâncele foarte groase şi lungi,n-am observat că m-a pensat prost,una mai lungă şi subțire,şi una mai scurtă şi groasă,ajungând acasă şi uitându-mă în oglindă am observat ceva,dar n-am fost sigură,asa ca am intrebat pe toata umea daca este ceva in neregula cu Sprâncenele mele şi mi -au zis că da,fiți atenţi că era prima mea pensare,mi-am luat ulei de ricin să îmi crească,si ce sa vede-ti am ramas cu goluri in sparcene,ce mi ati recomanda pentru ami creste firele de par in acele goluri? creion de sparcene si etc nu vreau,ceva care sa mearga sa imi dau o alta forma, va rog am nevoie

13 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poate ai sa rizi, dar e pe bune. Banalul usturoi te poate ajuta. Daca nu te deranjeaza mirosul lui. Spargi un catel, si dai cu acea zeama pe locul unde nu mai creste parul din sprincene. Usturoiul este recunoscut ca fiind foarte bun in tratamentele pentru calvitie.

| Anamaria101ey explică (pentru cristi202):

Nu prea stiu ce sa fac dar am sa incerc

| Anamaria101ey explică (pentru cristi202):

A folosit cineva metoda aceasta şi nu a mers,

| cristi202 a răspuns (pentru Anamaria101ey):

Pai depinde si cum a folosit-o. Eu am cunoscut pe cineva care a luat un tratament medicamentos de succes, si era tare suparat ca pe el nu l-a ajutat deloc. Dar, in loc sa ia de trei ori pe zi pastilele, el lua o data sau de doua ori, si nici aia regulat.
Eu zic sa incerci. Inafara de mirosul de usturoi, nimic rau nu iti poate face.

| Anamaria101ey explică (pentru cristi202):

Bine,mersi am sa incerc, si revin cu un raspuns, de 2, 3ori pe zi sa ma dau?

| cristi202 a răspuns (pentru Anamaria101ey):

Da, de doua trei ori pe zi. Chiar astept sa vad rezultatul!

| Anamaria101ey explică (pentru cristi202):

Bună,nu este niciun rezultat dat, în cât timp ar fi trebuit să fie rezultatul? mie tot nu mi-a crescut in acele goluri din sparceana

| cristi202 a răspuns (pentru Anamaria101ey):

Din cate stiu, in cateva saptamini, o luna, ar trebui sa apara primele rezultate. Eu stiu ca la altii a functionat, altfel, nu iti ziceam eu sa te dai cu usturoi, mai ales ca esti fata. Stim amindoi cum e cu mirosul de la el.

| Iote a răspuns:

Lasa-le sa creasca natural. Orice altceva iti poate face mai mult rau. Daca nu la sprancene, sigur la ochi. Sprancenele cresc repede daca nu intervii cu altceva.
Solutia cu uleiul de ricin este un mit.

Răspuns utilizator avertizat
| Mariaaaaaaaaaaaaaa00 a răspuns:

Din cauza asta am preferat sa ma pensez singura... am patit si eu de 2 ori si am fost si la „profesioniste „
am renuntat la vopsea definitiv si am incecat sa le las in timp sa creasca. deja am ajuns la forma dorita.