| TeodoraTeofilVtm a întrebat:

Acum 2 zile mi-am luat mustata cu ceara depilatoare (benzi) si mi-a ramas ceara dar s-a uscat ..am crezut ca se ia cu apa calda, acetona, dar nu a mers! Cine stie cu ce pot sa indepartez ceara? Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Salut!
Daca ai avut benzi depilatoare, trebua sa ai si niste servetele in pachet cu care sa stergi ceara ramasa.
Stiu ca se indeparteaza foarte greu ceara, eu am cruzut ca voi muri cu ea pe picioare, dar tu, pe fata? laughing
Daca nu ai servetele in pachet, ia un servetel imbibat in ulei normal sau de masline.
Succes!

| PinkPanther001 a răspuns:

Incearca sa folosesti o crema hidratanta, aceasta va inmuia ceara.Las-o sa actioneze cateva minute, iar apoi indeparteaz-o.Mai poti folosi servetelele speciale din pachet.