| TeodoraTeofilVtm a întrebat:

TPU! Acum 2 zile mi-am luat mustata cu ceara depilatoare (benzi) si mi-a ramas ceara acolo ..Am incercat cu acetona, cu apa calda si nu a mers! Apoi, dupa atatea incercari esuate, am crezut ca se ia singura, dar nici acum nu s-a luat si s-a uscat! Cine ma poate ajuta? sad dau funda :*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, benzile depilatoare sunt insotite de niste servetele umede care iau ceara si calmeaza iritatia.
Uita-te in cutie si vezi daca sunt.
Daca nu, incearca sa te duci la un magazin de cosmetica, poate gasesti acolo.

| Kenya a răspuns:

Eu tot timpul am avut niste servetele in pachet, poate ai si tu, doar ca n-ai vazut.

| Amynutzza1 a răspuns:

Se poate lua cu o dischetă demachianta și ulei de corp sau de bucătărie, în caz ca nu ai de corp.