| anonim_4396 a întrebat:

Acum vreo 3 saptamani am mers sa ma tund. Inainte aveam parul lung, vreo 6-7 cm. mai avea pana la genunchithinking In fine (mentionez ca m-am tuns pentru a treia oara, prima oara m-am tuns anul trecut de ziua copilului parca...). Ideea este ca mie mi se increteste foarte tare (nu sta drept, cum vreau eu sa stea), trebuie sa-mi-l fac mereu cu placa, dar degeaba, tot mi se onduleaza. Si nu prea vreau sa-mi-l fac mereu cu placa, mi se va arde(posibil), si asa parul meu nu sta prea mult timp drept, etc. Intrebarea este cum as putea sa-l fac sa stea drept? Adica ce as putea sa fac si eu ca sa nu se mai onduleze? Eu am si o frizura emo, si nu se potriveste parul ondulat, as vrea sa-mi stea drept, si nu-mi sta!sad Ceva sfaturi?puppy dog eyes FUNDA!

7 răspunsuri:
| Ekkaterinna a răspuns:

Un fixativ foarte puternic happy

| camyy99 a răspuns:

Buna!
Ca sa ai parul mai drept eu te sfatuiesc sa folosesti sampon, balsan si o solutie care se aplica pe par dupa fiecare spalare de la Nivea-straight & easy. E foarte bun, la mine chiar merge. Si de asemenea, balsamul pentru par drept de la Garnier este foarte bun. Mai poti incerca si solutii impotriva electrizarii; am vazut o reclama la Syoss si cred ca e buna, vreau si eu sa o incerc.

| Selena0207 a răspuns:

Apropo,... tu zici ca aveai parul LUNG la 6-7 cm? inseamna ca al meu este super lung (mai mult 50 cm)

| calutuuuu a răspuns (pentru Selena0207):

Nu, aveam inainte parul lung de tot, mai avea 6-7cm. pana la genunchi, asta am vrut sa spun...

| Selena0207 a răspuns (pentru calutuuuu):

Gt,am inteles.

| alisax a răspuns:

Pai este masca de la gliss si e foarte buna http://www.google.ro/......tp?/imgres sau sunt mi de sprey-uri bune pentru sa nu ti se arda de la placa

Si eu am parul exact la fel si mi se strica foarte repede mai ales de la umiditate
Eu una procedez asa 1 ma spal pe cap 2 ma dau cu masca gliss 3 am uscator care usuca indreapta si descalceste parul nu e scump e de la rowenta http://www.google.ro/......tp?/imgres 4 imi fac bretonu cu placa si asa foarte putin pe lungime

| MihaEllla16 a răspuns:

Poti sa iti pui permanent dat tin sa iti mentionez ca costa foarte mult, mai ales la tine daca ai parul asa de lungg, sunt in aceeasi situatie, nici mie nu imi place parul cret dar nu am ce face sad si nu imi permit sa imi pun permanent sad