| ღCARMELAღ a întrebat:

Am 12ani si maine este rovelionul, iar eu nu stiu cum sa ma imbrac, ce coafura sa-mi fac, sau cum sa-mi fac unghiile. Mentionez ca am unghii scurte si patrate, si parul aproape imi ajunge la umeri. Urgent! Cel mai bun raspuns FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AlbertinaTina a răspuns:

Ai aceeasi varsta cu amea...deci,te poti imbraca :
daca mergi la o masa----egari si o bluza care sa iti ajunga aproape de genunchi.
in oras sa vezi un spectacol----blugi stramti albastri, rosii, verzi(culori aprinse, nu negri!)o bluza oricare deoarece o sa-ti iei geaca ca va fi frig.
la discoteca(nu cred )----in blugi sau egari, bluza cu hanorac sau fara.AR FI FRUMOS CA BLUZA SA AIBA SCLIPICI. Incaltamintea sa fie la alegerea ta.

6 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Ungiile le faci in functie de tinuta, iar coafura o faci la coafor sau cu sfatul si aportul unei prietene pricepute.
Hainele le alegi in functie de locul in care mergi.la multi ani!

| MiAaa234L a răspuns:

Imbraca-te in jeansi o bluza draguta. Iti faci unghiile in functie de tinuta iar parul poti sa ti-l intinzi cu placa. nu uita de amanunte( creion de ochi, rimel, gloss etc. )
Sper ca te-am ajuta. O zi buna!

| SuzySweet a răspuns:

Pai depinde. Daca mergi la restaurant/local, eu zic sa-ti iei o rochie sau nuste iegari comozi, dar putin eleganti. Unghiile le faci in functie de tinuta ( uite niste combinatii de culori > roz-negru; albastru d.-albastru i.; negru-alb, etc).
Iar parul, nu cred ca trebuie sa mergi la coafor, esti totusi o copila. Daca mama ta se pricepe, ti-l poate increti cu placa la varfuri.
Cred ca vei arata excelent! :*

| LoveIsInTheAirForever a răspuns:

Haine: O rochie neagra/rosie cu dres
Pantofi: Ceva comod care sa se asorteze cu restul tinutei
Par: Ti-l poti crepona sau ondula
Unghii: Ai putea sa iti faci clasica manichiura frantuzeasca
Te pup :*

| MadaLina274 a răspuns:

Parul il poti indrepta si sa iti faci cateva bucle... unghiile le poti da cu lac sau un roz foarte deschis. Eu cred ca asa as proceda. Sper sa te ajute! happy

| MadaLina274 a răspuns (pentru MadaLina274):

Te poti imbraca cu o pereche de jeansi negri si poti purta o bluza de lanica alba.