| LostInDreams a întrebat:

Am 14 ani, 1 63 si 47 kg. Vreau tare mult sa slabesc vreo 5-6 kg acum ca vine vacanta si vreau sa arat bine.Ma poate ajuta cineva cu sfaturi? O dieta exacta nu pot sa tin.sad insa ma pot abtine de la anumite mancaruri. si sport sunt in stare sa fac.Doar sfaturi si pareri sa imi dati.Va rog ajutati-ma! Mersi:X

Răspuns Câştigător
| Cineva! a răspuns:

Buna!
Pot spune ca te inteleg deorarece am trecut si poate mai trec si eu prin asta.
-->E foarte importatnt in primul rand stilul de viata.Trebuie sa elimini prajelile, dulciurile, paine si bauturile carbogazoase.
-->Fa sport.Cauta pe youtube 'Tae-bo' e un sport gen karate.(Acest sport consuma cele mai multe calorii.)
-->Fa`ti masaje anticelulitice. Poti folosi "chestii"naturiste ca de ex:ulei de masline+faina de porumb, aplicarea unor frunze de vita de vie caldute, argila; argila se pune in apa si se lasa sa se dizolve dupa care in apa pui benzi elastice; le lasi sa se inbibe bine dupa care le aplici pe zonele problematice; am vazut la tv ca e destul de eficient)Dupa aplicarea acestora inveleste zona in care ai aplicat intr-o folie de plastic(de aia de pus pe alimente)(, Sa adaugi vin sau must in cada cand faci baie, poti folosi chiar si in aparat de facut masaj la tine acasa.Eu am comandat de pe net acest aparat care mi se pare destul de eficent:http://www.pretulverde.ro/......8b.html.eu de fapt am luat varianta albastra pentru ca asta nmu era in stoc. oricum acesta rosu e mai bun.
-Consuma multa apa(daca poti cu lamaie), si nu ezita sa consumi condimente sau lamaie(grabesc procesul de ardere a grasimilor).
-->Profita acum ca e vara si vacanta si consuma numai salaturi si fa toate aceste lucruri. E ciudat, dar daca le faci pe toate acestea rezultatele vor aparea foarte repede.

Inca ceva. Poti tine daca vrei o dieta disociata. Poate nu e chiar indicata deoarece e rapida.Eu am tinuto timp de o saptaana si am slabit in jur de 5 kg. E mult. dar am tinuto cu strictete si am facut mult, mult sport+masaje anticelulitice.
Aceasta este dieta:
-->Dieta disociata 4kg in 7 zile. Trebuie urmata cu strictete. E o dieta de slabire rapida si sigura.

ziua 1: minim 2 litri de apa plata si ceai (exclus suc, apa minerala)
ziua 2: orez fiert cu legume (fara sare, ulei sau alte cele)
ziua 3: spaghetti cu ketch-up (fara ulei, sare sau alte cele)
ziua 4: maxim 2 kg mere (nu dulci)
ziua 5: legume fierte (fara cartofi)
ziua 6: maxim 1/2 kg cartofi fierti (fara sare, ulei, iaurt sau alte cele)
ziua 7: un piept de pui fiert
.
Cred ca ai auzit de Irina Reisler. Daca nu o sa-ti dau cateva detalii. e o femeie care a slabit de la 100 de kg la vrei 60.
Acesta este site`ul ei.
Vei gasi pe site:diete, masaje aticelulitice(video), retete dar si un shop de unde poti comanda creme si uleiuri.
In fine.
Spe ca ti``am fost de folos.
Incearca sa respecti cu strictete dieta si sa aci cam tot ce am facut si eu.Vei vedea rezultate chiar mai repede decat te astepti.Multa vointa

16 răspunsuri:
| unknown a răspuns:

Parerea mea este ca pentru varsta ta greutatea este perfecta dar tu alegi asa ca ti-as recomanda sa faci sport

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Incerca sa nu mananci seara... iar ca sport poti incearca inotul mai ales ca e vara si e cald e placut sa te racoresti si in acelasi timp sa slabesti si sa-ti modelezi corpul ff frumos...eu vara trecuta de la 50 de kg am ajuns la 47 cam in 5 zile sau mergi cu bicicleta/rolele prin parc sau aleargahappy

| LostInDreams explică:

Multumesc mult pentru sfaturi! sunteti cei mai buni! o sa am grija sa tin cont de to! si.nu vreau sa fiu chiar un manechin, insa vreau sa am picioare subtiri si o talie frumoasa! mersi mult!:X

| Miruna_7873 a răspuns:

La inaltimea ta ar trebui sa ai 53 de kg ...de ce te ingrijorezi?
Mai ales la varsta ta nu e sanatos sa tii diete sau sa iei produse pentru slabit, afecteaza cresterea.
Pentru a da la o parte surplusul de grasime fa mult sport si mananca sanatos.;*

| Cineva! a răspuns:

Acesta este siteul: http://www.irinareisler.ro/

Imi cer scuze. dar am uitat sa-l scriu:">

| Sin a răspuns:

Fa sport, ce sfat mai vrei daca dieta nu poti tine?
Mananca sanatos.(fara dulciuri, fastfood, chipsuri, grasimi)
Desi esti potrivita asa cum esti.

| zooooza a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie sa slabesti. Dar pentru o viata sanatoasa si sa NU te ingrasi alearga, fa muuuulta miscare si painea, zaharul, graimile, mancarea fastfood ceva mai reduse.

| m77 a răspuns:

Imi cer scuze, nu vreau sa te jignesc, dar... cred ca nu ai o problema de greutate ci a societatii in care traim si care creeaza modele Barbie. nu te juca cu sanatatea ta! dupa inaltime si greutate esti foarte bine!

| dadaaaaa a răspuns:

Eu am 14 ani 45 de kg si 1. 60 si chiar nu vreau sa slabesc imi e bine asa... deci cred ca nici uh nu esti slaba.chiar foarte bine

| roxxutzzz a răspuns:

Eu am tinut 3 zile fructe 3 zile legumesi am slabit 4 kghappy

| vlaaddd a răspuns:

Mult sport! Foarte mult sport!

Daca stam toata ziua la pc si mancam floricele ne ingrasam.

| Adina a răspuns:

Heytongue

da nu trebuie sa slabestistraight face

esti perfecta asa; x

winking

| ladylove a răspuns:

In primul rand.de ce vrei sa slabesti? Eu cred ca arati foarte bine la 47 de kg. Oricum. daca tu chiar vrei sa slabesti. uite aici cateva sfaturi http://www.nestle-fitness.com/ro/#/home sau aici http://dieta.romedic.ro/.

| KidDu` a răspuns:

Helou bug
Stiu cum este laughing
Si eu sunt la regim thinking
Eu incerca sa nu mai mananc deloc paine. sau doar putina paine neagra. Si ori sar coarda ori alegr. Si bine inteles nu mananc dulciuri si sucuri. Doar apa sau apa cu lamaie sau socada pentru ca e buna love struck
manac putin si cand simt ca mi se face foame mananc un mar sau o portocala sau beau un pahar maree de apa. happy Si eu vreau sa slabesc pentru ca vine vara [ a venit deja noh da... ] si vreau si eu sa ma duc la strand sau sa port vreun maieu sau tricou ma stramt fara sa iasa afara colacei.batting eyelashes
Vara trecuta am slabit 8 kg in 2 luni da noh. iarna le-am pus la loc laughing
Noh ce sa faci akmaa big hug
Succes :*
Da stiu... frumusetea costaa sadbatting eyelashes.
papa big hug
Poate imi dai si mie o funditabatting eyelashes
>big grin

| Irmmma a răspuns:

Da dc sa slabesti? si eu 14 ani si 48 kg si 1. 65. nu vreau sa slabesc.(eu zic ca arati bine asa dupa inaltime si varsta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca dieta fara carbohidrati. Adica elimini din alimentatie: cartofii, morcovii, mazare, fructe, dulciuri, paine, orez, paste fainoase. Poti manca salate si carne. La mine chiar functioneaza dieta asta. Slabesti 5 kg intr-o luna. Iar partea buna e ca dispare doar grasimea, masa musculara nu.(nu necesita preamult sport)
Reteta salata: salata verde, 3 rosii, 3 oua fierte, dressing: smantana, ulei, otet, sare.
Important 2 litri de apa pe zi.

Bianca Jianu ( studenta medicina)