| Mariutza01 a întrebat:

Am 17 ani si 1.70 m si vreau sa port tocuri, dar ma tem sa nu ma critice lumea. Deja unele persoane imi zic ca sunt prea inalta sad. Ce sa fac?

18 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Şi pe tine ce te interesează ce zice lumea?
Porţi ce îţi place, ce consideri că te avanteajează şi ce te face să te simţi bine!
Lumea întotdeauna va avea ceva de comentat!
Baftă!

| BiuL a răspuns:

Vorba aia cui nu ii place sa nu se uite! bianca dragusanu are 180 si majoritatea modelelor profesioniste au peste 175 deci poti purta linista tocuri, bineinteles la ocazii speciale si sa nu fie super inalte de 20 cm ci de 7 -8 chiar 10 cm.

| Bubutita a răspuns:

Prea inalta la 1.70?
Nu prea cred.
Pai alea care au 1.79 ce sa mai zica?
Alea sunt cai.laughing
Sunt frumoase fetele inalte dar si cele micute.
Cele inainte vor sa fie mici, iar cele mici vor sa fie inalte.
Poti sa porti tocuri, nu asculta gura lumii

| Mariutza01 explică (pentru Bubutita):

laughing
Asa o sa fac :*

| Bubutita a răspuns (pentru Mariutza01):

:*:*Te pup

| tranquilaaa a răspuns:

Nu lua in seama gurile rele. Daca tie iti place, poarta.

| Mangustă a răspuns:

Cu 1.76 (minim) ar trebui sa ma simt stalp de telegraf? laughing Fetele cu picioare lungi arata bine. Fetele cu picioare lungi plus cocate pe tocuri arata si mai bine. Ia exemplu modelele care au si peste 1.80 si tot poarta tocuri continuu. Nu vei fi cea mai inalta de pe strada, dar trebuie sa te convingi tu singura ca atrati bine altfel vei avea impresia ca se holbeaza toti.
Personal am doar vreo 2-3 tipuri de pantofi pe care ii ageez si doar pentru aia ma oftic ca nu stiu sa ma tin pe toace nici pana acum laughing Pot sa zic ca ai noroc ca nu-ti rupi picioarele pe asa ceva.

| AlexandraPrincess a răspuns:

Nu esti foarte inalta! Eu am 12 ani si am 1.61!winking Le poti purta mai ales ca ai 17 ani! happy

| tinka1 a răspuns:

Eu am 1, 74 si nu ma rusinez. Port tocuri si de 10-15 cm. Nu ai de ce sa te temi.

| annna69 a răspuns:

Depinde unde le porti happy

| annna69 a răspuns:

Si eu am cam 1.68 si imi sta oribil cu tocuri

| Kristinnaaa a răspuns:

Buna, Maria,

Ar trebui să fi mândră cu o asemenea înălțime, ai picioare lungi și poți purta haine într-o multitudine de stiluri care să te avantajeze. Multe fete și-ar dori asta. happy

Pentru ținutele de zi, poți alege tocuri de o înălțime medie, groase, sunt în tendințe toamna aceasta. Pentru ținutele de seară, nu trebuie să îți faci probleme în privința înălțimii tocurilor. Oricât de înalte ar fi, cu siguranță te vor avantaja.
Baftă!

| Mariutza01 explică (pentru Kristinnaaa):

Multumesc :*

| Kristinnaaa a răspuns (pentru Mariutza01):

Cu mult drag. :*

| DragonKat a răspuns:

As vrea si eu sa am inaltimea ta! eu am insa 1, 60... Nu vrei sa-mi dai cativa centimetri? laughing. Acum revenind la intrebarea ta, eu zic sa nu-ti faci probleme, fiecare cu inaltimea sa, si depinde si ce inaltime au tocurile. Acum nu vezi ca toate fetele vor sa fie inalte, deci eu zic sa fii mandra de acest atu. :*

| Mariutza01 explică (pentru DragonKat):

Iti dau happy
Multumesc :*