| Anonim202225 a întrebat:

Bună, am comandat niște blugi de pe net, sunt largi între picioare și când ma așez se face o umflatura urata în fata,în rest sunt buni, se pot modifica la croitor doar în acea zona? Va rog un răspuns

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Din descrierea pe care mi-ai făcut-o, se pare că blugii sunt prea largi între picioare și se formează o umflătură neplăcută atunci când te așezi.

Dacă vrei să modifici blugii astfel încât să nu mai ai această problemă, poți să mergi la un croitor care să-i ajusteze în zona respectivă. Un croitor experimentat ar trebui să fie în măsură să efectueze modificările necesare pentru a corecta problema pe care ai descris-o. Este posibil să fie necesară și cusătura unui cordon sau a unui elastic în zona taliei pentru a menține blugii în poziție, în funcție de modul în care sunt construiți blugii și de cât de mult trebuie strâmtați între picioare.

Ar fi recomandabil să discuți cu croitorul despre opțiunile disponibile și despre costul modificărilor înainte de a lua o decizie. Sper că această informație te va ajuta să rezolvi problema cu blugii tăi

| Anonim202225 explică (pentru DjSannan):

Mulțumesc frumos pentru răspuns

| DjSannan a răspuns (pentru Anonim202225):

Cu placere

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si te vor costa cat nu fac, cu modificarea asta.

| Anonim202225 explică (pentru darrio2007):

Am mai modificat haine și nu a fost asa scump... dar problema asta nu am avut-o pana acum la blugi...

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonim202225):

Oricum, concluzia este sa cumperi din magazin fizic, sa poti proba.

| Anonim202225 explică (pentru darrio2007):

Da,mereu zic asa, dar când îmi sare ceva în ochi și îmi place nu rezist fara sa bag comanda, stiu ca e o prostie?

| Hyperion7 a răspuns:

Bunăăă,
Din cate am auzit eu, da.
Caută un croitor la tine in oraș și te rezolva!
Bafta multa!