| IoNuTzZz1997 a întrebat:

am nevoie de niste sfaturi pentru parul moale.
Din pacate mostenesc niste gene tare proaste. am firul de par foarte foarte subtire si moale, nu il pot aranja nici cum, nici un fel de frizura nu ma ajuta sa arat bine din cauza ca nu se poate aranja si dupa o ora sau doua se lipeste de cap.
Exista ceva produse cosmetice care m-ar putea ajuta? Care sa imi poata face parul mai GROS si mai des, chiar nu mai suport si nu stiu ce sa fac. am incercat si cu fixativ, ceara de par, spuma, gel, placa de par dar nu functioneaza nimic.

1 răspuns:
| незнакомкa123 a răspuns:

Vopseste-ti parul! Se prea poate sa te mire acest sfat, insa vospeaua face firul de par sa se "umfle", iar in acest fel vei avea un par mai gros si, implicit, cu mai mult volum. Vopseaua penetreaza firul de par, in loc sa-l imbrace asa cum fac sampoanele de volum, iar efectul nu va fi cel de par "ingreunat". Daca nu vrei sa faci o schimbare radicala de culoare, opteaza pentru una care se potriveste cu nuanta ta naturala.