| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la salon pentru decolorarea parului, iar ´´coafeza´´ mi-a spus ca am parul foarte uscat si degradat.E adevarat ca dupa ce mi l-a decolorat il simteam aspru mai ales in spate.Am folosit masca si serul pentru varfuri despicate de la Gerovital si acum il simt mai moale.Dar nu inteleg de ce mi-a spus ca il am uscat, ars si asa mai departe pentru ca eu cand pun(si puneam si inainte sa ma vopsesc) mana in el il simteam moale si era cat de cat stralucitor.credeti ca avea dreptate sau a spus doar..ca sa se afle in treaba(mi l-a distrus cu decolorant)?

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Hai sa iti zic eu un lucru, indiferent cat de sanatos ai parul tot or sa iti zica ca ai parul ars etc.
Eu am o prietena este coafeza si ea are grija de parul meu cam de 4ani indiferent unde ma aflu, imi explica tot ce am nevoie si ce nu am nevoie, doar ea imi aranjeaza culoarea si il tunde si tot imi spune ca am parul ars asa ca obisnuieste-te sa ti se spuna astfel de lucrurilaughing
Asta este trucul ( sa iti spuna ca ai parul ars inainte sa iti faca ea nimic in cap) pentru ca dupa ce iti arde bine parul cu decolorant sa nu o iei la cearta, sa poata avea scuza de riguare:Tu cand ai venit aici aveai parul deja ars eu ti-am spus!
Cam asta e trucul.
Ps.il stiu de la prietena mea!
Sper ca pe viitor sa nu mai ai ghinionul sa dai peste coafeze asa de " pricepute"!
Foloseste dupa fiecare spalare crema pentru varfuri despicate!

3 răspunsuri:
| lumy4u a răspuns:

O coafeza buna stie sa recunoasca un par ars si degradat,chiar daca pare moale la atingere,poate fii degradat, si da normal ca decolorantul l-a degradat si mai rau, in mod normal nu ar fi trebuit sa iti faca decolorare, poate doar una usoara, sa iti deschida parul treptat cu 2 tonuri, ca sa nu ti-l degradeze

| delia5609 a răspuns:

I-am spus sa imi faca suvite si am iesit...blond deasupra si castaniu dedesubt...

| XdoaratahX a răspuns:

S.ar putea... doar ca sa isi arate experienta...