| iwulia a întrebat:

Am inteles ca frunzele de nuc ajuta la inchiderea nuantei parului. Eu sunt satena natural, dar vopsita aproape brunet. Nuanta mi s-a dus, normal, si sincer nu as mai vrea sa ma vopsesc, dar as vrea sa imi inchid din nou culoarea. Am inteles ca frunzele de nuc aduc mai multe beneficii... dar unii spun ca dupa infuzie, nuanta parului devine rosiatica, altii spun ca devine mai inchisa la culoare si nu prea as vrea nuante de roscat in parul meu. Stiu cum se prepara aceasta infuzie.totusi dupa ce o folosesti, nu mai trebuie sa te clatesti din nou cu apa curata, nu? Multumesc, astept raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Intr-adevar frunzele de nuc inchide culoarea parului dar nu te astepta sa se faca brunet deodata pentru ca nu se va face, totusi nu e vopsea, procedeul poate fi si asa:te speli cu sampon pe par dupa care te clatesti cu infuzia si tii parul intr-un prosop uscat vreo 30 de min. dupa care te clatesti cu apa curata.

4 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Daca doresti sa ti schimbi culoarea si nu doresti sa te vopsesti [ceea ce nici eu nu te sfatuiesc foloseste nuantator ] nu contine amoniac si se curata in 10 spalari. se aplica pe parul umed /e ff eficient si nu este scump 5 ron. Cere la magaz de cosmetice catalogul cu nuantatoare si ti alegi de acolo. Sper ca te am ajutaqt [ cu frunza de nuc hmm nu prea. bafta]

| vaa a răspuns:

Normal ca trebuie sa te clatesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plz... zi-mi si mie cum se prepara infuzia asta... la id : dark_november_day_94@yahoo.com

mersi mult!

| iwulia explică:

Multumesc mult!